امینت

باMWC19: اتحادیه اروپا نگران امنیت 5G است

 

MWL_MWC_EC_Gabriel.jpg

 

«ماریا گابریل» عضو کمیساریای اروپا در حوزه اقتصاد و جامعه دیجیتال به دنبال گسترش آنچه او به عنوان آشفتگی‌های صنعت تلفن همراه در بخش امنیت شبکه 5G توصیف می‌کند اظهار داشت کمیسیون اروپا در حال انجام فعالیت‌های گسترده است تا راهکار لازم و کاربردی در این زمینه هرچه سریع‌تر ارایه شود.

به گزارش خبرنگار اعزامی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به بارسلونا؛ خانم گابریل طی سخنرانی خود در کنگره جهانی تلفن همراه (MWC 2019) نگرانی‌هایی را در مورد قوانین بالقوه امنیتی برای ارایه خدمات 5G مطرح کرد و توضیح داد ادامه نقش شرکت‌هایی از جمله هوآوی در اروپا باعث شده است این نگرانی‌ها افزایش یابد.

«ماریا گابریل» در این خصوص گفت: «من به خوبی از آشفتگی‌های موجود میان بازیگران اصلی حوزه مخابراتی اروپا آگاه هستم و البته در جریان جزییات بحث‌های صورت گرفته پیرامون امنیت سایبری شبکه مخابراتی 5G نیز هستم. اجازه بدهید این اطمینان را بدهم که کمیسیون اروپا این نگرانی‌ها را بسیار جدی می‌پندارد، زیرا قرار است شما به صورت روزانه از این سیستم ارتباطی جدید استفاده کنید».

او در ادامه خاطرنشان کرد:‌ «هیچ کس نمی‌تواند بر اساس تصمیمات اولیه صورت گرفته راهکار قطعی و مناسب ارایه دهد. با این حال روشن است که اروپا باید یک رویکرد مشترک برای حل این چالش را در اختیار بگیرد و ما چنین رویکردی را به زودی ارایه می‌کنیم؛ در غیرن این صورت باید پیش‌بینی کنیم امنیت شهروندان اروپایی به واسطه گسترش شبکه مخابراتی 5G دچار اختلال می‌شود».

 


​​