تلفن همراه

پوشش جاده‌ای ایرانسل در استان فارس بهبود می‌یابد

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در جلسه با مدیرعامل شرکت ایرانسل با اشاره به رتبه بیست و هفتم فارس در کشور در زمینه پوشش جاده ای این اپراتور، خواستار توسعه پوشش و بهبود خدمات اپراتور دوم در استان فارس به ویژه در مسیرهای ترانزیتی و پرتردد شد.
 
به گزارش روابط عمومی اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس، مهرداد سهرابی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت: از سال گذشته تاکنون جلسات متعددی در همه 29 شهرستان استان با حضور فرمانداران، بخشداران، دهیاران و سایر مسوولان شهرستانی در محل فرمانداری ها برگزار کردیم و مشکلات ارتباطی استان را تا حدودی زیادی  شناسایی و طبقه بندی کردیم.
 
وی افزود: بخش های مربوط به تعهدات اپراتورها را در اختیار آنها گذاشتیم و با پیگیری های صورت گرفته بخشی از مشکلات رسیدگی و رفع شد، اما بخشی از مشکلات پیگیری ویژه اپراتورها را می طلبد.
 
 
سهرابی تصریح کرد: از جمعیت چهار میلیون و 800 هزار نفری فارس، سه میلیون و 200 هزار نفر مشترک ایرانسلی هستند که به نسبت جمعیت استان رقم بالایی است اما در زمینه ضریب نفوذ جاده ای ایرانسل، فارس رتبه نازل بیست و هفتم در کشور را در این آیتم دارد و در این  خصوص گلایه های متعددی در استان وجود دارد و نارضایتی مشترکان را فراهم کرده است.
 
مدیرکل ICT فارس با بیان اینکه بر اساس وضعیت موجود در سال گذشته، 40 موقعیت شهری و جاده ای  که امکانات مناسبی نداشت شناسایی شده است، گفت: بخشی از این مسیرها مشکل ترانمیشن و مشکلات دیگری داشت که انتظار داریم برای بخشی از این موارد که هنوز رفع نشده و همچنان پابرجاست تدابیر لازم اندیشیده شود که تا حدودی این عقب ماندگی ها جبران شود.
 
بیژن عباسی آرند مدیرعامل شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل نیز با بیان اینکه موارد ذکر شده زیبنده استان فارس نیست، گفت: در تلاش هستیم خدمات ایرانسل را در فارس گسترش دهیم.
 
وی افزود: اکنون 250 میلیارد تومان سرمایه گذاری در فارس در حال انجام است و برای پوشش صددرصدی در مسیرهای ترانزیتی و پرتردد تلاش خواهیم کرد.
 
مدیرعامل شرکت ایرانسل در پایان با اشاره به برخی از مشکلات موجود بر سر راه پروژه توسعه این شرکت در استان فارس، خواستار همکاری اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان جهت رفع برخی از موانع مانند ممانعت مردمی و همچنین همکاری دستگاههای اجرایی و مخابرات استان جهت تامین ترانسمیشن سایت های جدید شد. 
 
 

​​