تلفن همراه

باMWC19: «بلکنات» نسل جدید بازی‌ها را با 5G ادغام می‌کند

5G-Future-696x463.jpg

 

شرکت «بلکنات» که از بزرگترین توسعه‌دهندگان بازی در جهان محسوب می‌شود به صورت ویژه بر بازار آمریکای شمالی تمرکز کرده است و این شرکت که سال 2018 میلادی را با موفقیت در اروپا پشت سر گذاشت، به واسطه عرضه گسترده نسل پنجم خدمات مخابراتی و ارتباطی فرصت‌های جدید را پیش روی خود می‌بیند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این کمپانی توضیح داد از شرکای بزرگی چون آمازون و سامسونگ کمک می‌گیرد تا بتواند خدمات بازی را به صورت گسترده‌تر به دست کاربران برساند و در این میان مهم‌ترین عاملی که موفقیت آتی «بلکنات» را تضمین می‌کند همکاری با تعداد گسترده‌ای از اپراتورهای موبایلی در اروپا و آمریکای شمالی است تا از این طریق بتواند خدمات بهتری را به دست مشترکان برساند.

«اولیویر آوارو» مدیرعامل شرکت «بلکنات» گفت: «این یک گام بسیار مهم در سال 2019 محسوب می‌شود. اپراتورها مهم‌ترین شرکای تجاری ما برای توزیع بازی محسوب می‌شوند و به کمک آنها می‌توانیم نسل جدید سرویس‌های بازی مبتنی بر فضای پردازش ابری را در اختیار مشترکان قرار دهیم. همچنین روی کار آمدن شبکه مخابراتی 5G این فرصت را برای ما فراهم کرده است تا به کمک اپراتورهای موبایلی بتوانیم امکان دسترسی سریع‌تر به بازی‌های حجیم و سه‌بعدی را برای عموم کاربران فراهم کنیم».

مدیرعامل شرکت «بلکنات» توضیح داد که به صورت پایه تلاش می‌کند نسل جدید سرویس‌های خود را متناسب با سخت‌افزارهای کنونی کاربران از جمله کنسول‌های بازی و دستگاه‌های موبایلی توسعه دهد و در این راستا قرار است تلویزیون‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید و دستگاه‌های موبایلی اندرویدی در اولویت خدمات جدید این شرکت قرار بگیرند.

آوارو بر این باور که مهم‌ترین نکته برای جلب توجه کاربران به بازی‌ها و خدمات بلکنات مدل‌های تجاری ساده آن است و هم اکنون قرار است این سرویس‌ها با خدمات مخابراتی و ارتباطی 5G ادغام شوند تا دسترسی کاربران به آنها آسان‌تر شود.

 


​​