تلفن همراه

های‌وب از برقراری ارتباط در مناطق سیل زده از طریق شبکه این شرکت خبر داد

های وب: با توجه به بارش‌های اخیر در کشور و در پی بروز حادثه ناگوار سیل در استان‌های گلستان، لرستان، خوزستان و قطع ارتباط اپراتورهای موبایل در برخی از موارد، «های‌وب» به‌عنوان تنها اپراتور شبکه رادیو ترانک عمومی کشور و همچنین اپراتور اینترنت روستایی ضمن برقراری ارتباط، حتی در لحظات بحرانی اقدام به ارائه خدمات رومینگ به سایر اپراتورهای کشور نمود. شبکه بحران «های‌وب» با اتصال بهره‌برداران مربوطه نظیر ستاد مدیریت بحران استان‌های درگیر، استانداری‌ها، مجموعه مدیریتی وزارت کشور، کارگروه مدیریت بحران استان‌ها و ... اقدام به ارائه خدمات PTT، دیتا و Voice نمود.         

به گزارش روابط عمومی «های‌وب»، همچنین نظر به آماده بودن زیرساخت‌های لازم، پیاده‌سازی بالن بحران طی مدت کمتر از یک شبانه‌روز با حضور فعال وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان لرستان صورت پذیرفت و بر بستر این بالن ارتباطی، ارائه خدمات رومینگ به سایر اپراتورها، ارائه خدمات دیتا و Voice به مردم و حادثه دیدگان و همچنین ارائه خدمات رادیو ترانک عمومی و سرویس PTT به نیروهای امداد و نجات، عملیاتی و امنیتی برقرار گردید.
 
این شرکت در ادامه اطلاعیه خود آورده است " لازم به ذکر است تمامی ارتباطات مبتنی بر شبکه «های‌وب» ازجمله بانک ملی و پست‌بانک به هنگام بروز حادثه ناگوار سیل در سراسر کشور بدون هیچ‌گونه قطعی برقرار بود.
 
این شرکت در ادامه اطلاعیه خود ازجمله اقدامات انجام‌شده «های‌وب» به این شهر فهرست کرده است:
 
- بهره‌برداری همراه اول و ایرانسل از زیرساخت‌های شبکه «های‌وب» و استفاده از خدمات ارتباطی از طریق رومینگ «های‌وب» و درنتیجه بهره‌برداری مردم از خدمات دیتا و Voice در کشور.
 
- بهره‌برداری از شبکه «های‌وب» جهت ارائه خدمات دیتا، Voice و PTT به ارگان‌های حیاتی شهرستان پلدختر مثل ستاد مدیریت بحران، استانداری، فرمانداری، اورژانس، نیروهای امدادی و امنیتی، شرکت‌های خدمات رسان مثل آب و فاضلاب، برق و گاز، هلال‌احمر، آتش‌نشانی و ... اشاره کرد.
 
- راه‌اندازی سرویس شبکه رادیو ترانک عمومی و ارائه دستگاه‌های بیسیم به عوامل اجرایی و عملیاتی استانداری استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان - راه‌اندازی سرویس تلفن، اینترنت و فکس در شعبه پست‌بانک شهرستان پلدختر جهت برقراری ارتباط، راه‌اندازی ATM
 
- راه‌اندازی سرویس اینترنت جهت پوشش خبری خبرنگاران و خبرگزاری‌ها در استان‌های حادثه‌دیده 
 
این شرکت در پایان اطلاعیه خود تصریح کرده امید است شبکه ایجادشده «های‌وب» در سرتاسر کشور و فعالیت آن به‌عنوان تنها اپراتور رادیو ترانک عمومی و همچنین اپراتور اینترنت روستایی توانسته باشد گام بزرگی در راستای اهداف وزارت محترم فاوا و رسالت برقراری ارتباط در مواقع بحرانی در روستاهای کشور را ایفا نموده باشد.

​​