تلفن همراه

سرمایه‌گذاری «راجرز کامیونیکیشنز» برای دسترسی همه مردم کانادا به خدمات 5G روی فرکانس 600 مگاهرتز

Canada-flag-shutterstock-650.jpg

 

مدیر شرکت مخابراتی «راجرز کامیونیکیشنز» توضیح داد که آنها فعالیت‌های گسترده‌ای را برای مزایده اخیر طیف باند مخابراتی 600 مگاهرتز انجام داده‌اند و در این میان او به سرمایه‌گذاران اعلام کرد فرکانس موجود نقش عمده برای توسعه شبکه مخابراتی 5G را ایفا می‌کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این اپراتور کانادایی اوایل ماه جاری میلادی بیش از 1.7 میلیارد دلار کانادا معادل 1.3 میلیارد دلار آمریکا در مزایده اخیر سرمایه‌گذاری کرد تا بر اساس آن طیف مخابراتی 20 مگاهرتزی با قابلیت پوشش دهی همه مناطق کانادا و طیف 40 مگاهرتزی برای برخی مناطق پرجمعیت و شلوغ را ارایه کند. این سرمایه گذاری تقریبا نیمی از ارزش 3.5 میلیارد دلاری طیف باند مخابراتی ارایه شده در حراجی اخیر بود.

«جرج فرناندز» مدیر فناوری «راجرز کامیونیکیشنز» توضیح داد این طیف باند مخابراتی می‌تواند با هزینه کم امکان پوشش‌دهی همه مناطق کانادا را فراهم کند و بر این اساس می‌توان گفت طیف مخابراتی مذکور برای آنها «فوق‌العاده مهم» و «پایه و اساس» مربوط به طرح‌های پیش‌ روی شرکت «راجرز کامیونیکیشنز» محسوب می‌شود.

فرناندز توضیح داد که تضمین طیف باند مخابراتی به این اپراتور موبایلی امکان می‌دهد تا با سرعت بالا بدون نیاز به هزینه زیاد خدمات 5G را در اختیار عموم مردم کانادا قرار دهد.

مدیر فناوری این اپراتور موبایلی همچنین گفت بر اساس قابلیت‌ها و کاربردهای جدید شبکه 5G، طیف مخابراتی با باند ضعیف‌ می‌تواند به عنوان سیستم واسطه با طیف‌های مخابراتی بالاتر مورد استفاده قرار گیرد و امکان پوشش‌دهی همه مناطق را فراهم کند.

 

 


​​