تلفن همراه

گوگل در پی تسخیر بازار گوشی‌های غیر لمسی

شهر سخت افزار: این روزها تقریباً تمامی افراد به گوشی‌های لمسی خود عادت کرده‌اند و کمتر کسی را در حال استفاده از دکمه‌های فیزیکی گوشی‌های غیر لمسی برای انجام امور روزمره مشاهده می‌کنید. بنابر اخبار جدید گوگل قصد دارد به بازار گوشی‌های غیر لمسی ورود کند و پای سیستم‌عامل خود را به این گوشی‌ها نیز باز کند.
 
اگر نگاهی به بازار اسمارت‌فون‌ها بیاندازید، متوجه سهم 0.9 درصدی KaiOS خواهید شد. این سیستم به طور اختصاصی برای گوشی‌های غیر لمسی توسعه یافته و در میان کاربران نیز تقریباً محبوب است. شاید باورش سخت باشد اما سهم گوشی‌های غیر لمسی مجهز به KaiOS از گوشی‌های مجهز به ویندوزفون بیشتر است!
 
با انجام یک ضرب ساده متوجه رقم بسیار بزرگ سهم 0.9 درصدی گوشی مجهز به KaiOS خواهید شد. البته آنطور که پیدا است، KaiOS از این پس تنها نخواهد بود و مجبور به رقابت با حریفی قدر خواهد بود. بنابر اخبار جدید گوگل قصد دارد به بازار گوشی‌های غیر لمسی ورود کند و پای سیستم‌عامل خود را به این گوشی‌ها نیز باز کند.
 
کاربران سایت 9to5Google به تازگی کدهای جدیدی در مرورگر Chromium پیدا کرده‌اند که از آماده سازی این مرورگر برای گوشی‌های غیر لمسی خبر می‌دهد. این کدها نشان‌دهنده سازگاری این مرورگر با دکمه‌های فیزیکی و گوشی‌های غیر لمسی هستند. در ادامه می‌توانید اسکرین‌شات منتشر شده توسط وبسایت 9to5Google را مشاهده کنید.
 
همان‌طور که در تصویر نیز مشاهده می‌کنید، نتیجه این کدها به آنچه در مرورگر Chrome موجود روی اسمارت‌فون خود مشاهده می‌کنید بسیار نزدیک است. با این حال بسیاری از کاربران بر این باورند که آماده سازی این کدها نمی‌تواند دلیل محکمی برای ورود گوگل به حوضه گوشی‌های غیر لمسی باشد.
 
اما اگر با کمی دقت بیشتر به اسکرین‌شات‌های بالا نگاه کنید، متوجه آیکون سیستم اندروید Oreo در گوشه تصویر خواهید شد که نشانه محکمی از حضور سیستم‌عامل اندروید در یک گوشی غیر لمسی است. با این حال، هنوز نمی‌توان اظهار نطر قطعی در این باره کرد و باید منتظر اخبار تکمیلی ماند.

​​