تلفن همراه

فاجعه آتش گرفتن گلکسی‌های جدید سامسونگ تکرار می‌شود؟!

منبع: آی‌تی‌من
گزارشی از آتش گرفتن نسخه 5G گلکسی S10 سامسونگ منتشر شده است که ممکن است دوباره مشکلی تازه برای سامسونگ در پی داشته باشد.
 
سامسونگ چند سال پیش پس از عرضه گلکسی نوت ۷ به دلیل مشکل باتری، ضرر و زیان زیادی متحمل شد چون مجبور بود نه تنها ضرر و زیان مشتریان را جبران کند، بلکه فراخوانی داد تا همه گوشی‌ها را در سراسر دنیا جمع آوری کنند.
 
بر اساس گزارش‌ها یکی از کاربرانی که به تازگی نسخه 5G گلکسی S10 سامسونگ را خریده اعلام کرده است که پس از استشمام بوی سوختگی متوجه شده موبایل غرق دود شده است. به گفته وی گلکسی S10 5G در آن زمان روی میز قرار داشته اما پس از آتش گرفتن آن را روی زمین انداخته و این تنها ضربه‌ای است که طی شش روز استفاده به آن وارد شده است.
 
به این ترتیب کاربر گوشی را برای بررسی به نمایندگی سامسونگ مراجعه کرده و موضوع را گزارش داده است؛ اما کارشناسان شرکت پس از بررسی طولانی اعلام کرده‌اند که این موضوع در نتیجه ضربه‌ شدیدی رخ داده بنابراین به وی هیچ گونه خسارتی پرداخت نشده است. 
 
با توجه هزینه بالای جمع آوری گلکسی نوت ۷ و لطمه‌ای که این موضوع به اعتبار این کمپانی وارد کرد، این کمپانی همه تلاش خود را می‌کند تا دوباره قضیه نوت ۷ تکرار نشود.
 
سامسونگ در پی مشکلاتی که گلکسی نوت برایش به وجود آورد، بررسی گسترده‌ای در این زمینه انجام داد و تلاش کرد در گوشی‌های آینده‌اش سیستمی تعبیه کند تا چنین مشکلی پیش نیاید.
 
گوشی گلکسی S10 نسخه 5G از سریع‌ترین فناوری شارژ در بین تمام گوشی‌های سامسونگ برخوردار است اما نمی‌توان دلیل این موضوع را استفاده نامناسب از این سیستم به واسطه شارژرهای متفرقه عنوان کرد. هرچند در دو سال اخیر پرچمدارهای گلکسی دچار مشکل مشابهی نشده‌اند، اما در صورت تکرار این مشکل در دیگر گوشی‌های سری S10 5G، مشکلات بسیار بزرگی را برای سامسونگ در پی خواهد داشت.
 

​​