تلفن همراه

پردازشگر بعدی کوالکام از فناوری 5G پشتیبانی می‎کند

منبع: آی‌تی‌من
ظاهرا کوالکام درصدد است اسنپدراگون ۸۶۵ را که نسل بعدی تراشه پرچم‌دار این شرکت به شمار می‎رود با پشتیبانی از فناوری شبکه 5G راهی بازار کند.
 
امسال کوالکام اسنپدراگون ۸۵۵ را معرفی کرد و این پردازنده روی اکثر گوشی‏های پرچم‌دار قرار گرفت. حالا شایعاتی منتشر شده مبنی بر اینکه اسنپدراگون 865 با پشتیبانی از شبکه 5G عرضه خواهد شد.
 
بر اساس این گزارش، گفته می‏شود اسنپدراگون ۸۶۵ همزمان از فناوری 5G و 4G  پشتیبانی خواهد کرد. 
 
البته این موضوع باعث می‏‌شود تا شرکت‏‌ها بتوانند از این پردازنده در گوشی‏‌های ارزان قیمت‏‌تر که قابلیت پشتیبانی از شبکه 5G را ندارند نیز قرار گیرند؛ جرا که فناوری 5G هنوز فراگیر نشده‌ است.
 
سامسونگ جزو اولین گوشی‎سازانی به شمار می‎رود که اقدام به عرضه تلفن همراهی با پشتیبانی از سرویس‎های این شبکه کرده است؛ گلکسی اس ۱۰ نسخه 5G  امکان استفاده از شبکه‏‌های 5G را برای کاربران فراهم کرده است. اما از آنجا که این فناوری هنوز خیلی جدید و نوپا است و اپراتورهای زیادی زیرساخت لازم برای ارایه فناوری‎های آن را ندارند، خیلی شرکت‏‌ها نمی‎توانند روی قابلیت‏های این فناوری مانور دهند.
 
با همه اینها، عرضه تراشه اسنپدراگون ۸۶۵ در دو نسخه با بهره‌گیری از ارتباط 5G و 4G این امکان را به شرکت‌‏های تولیدکننده گوشی می‌دهد تا بنابر نیازهای خود از تراشه پرچم‌دار جدید استفاده کنند و درصورت استفاده از نسخه 4G، فضای بیشتری برای استفاده از ماژول‌های دیگر داشته باشند.
 

​​