باندپهن

مجوز طیف‌های مخابراتی اپراتورهای پاکستان بالاخره تمدید شد

Pakistan_Islamabad_ShahFaisalMosque_SS-e1557315017188.jpg

 

روزنامه «بیزینس ریکوردر» گزارش داد دولت پاکستان مجوزهای طیف باند مخابراتی را دریافت 1.37 میلیارد دلار برای سه اپراتور موبایلی بزرگ این کشور تمدید کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) هر کدام از اپراتورهای «جاز» و «تلنور پاکستان» که بیشترین تعداد مشترک موبایلی در این کشور را تحت پوشش قرار داده‌اند با پرداخت 450 میلیون دلار برای دوره زمانی 15 سال استفاده از باندهای 900 مگاهرتز و 1800 مگاهرتز را تمدی کردند و در این میان اپراتور «زونگ» وابسته به شرکت مخابراتی «چاینا موبایل» هم 470 میلیون دلار پرداخت کرد.

هیئت دولت پس از ماه‌ها تاخیر سرانجام با طرح پیشنهادی سازمان مخابرات پاکستان (PTA) موافقت کرد تا مجوزهای مربوط به طیف‌های مخابراتی مختلف که نخستین بار در سال 2004 میلادی صادر شده بودند و امسال منقضی می‌شدند، تمدید شود.

دو اپراتور «تلنور پاکستان» و «جاز» هفته گذشته در دادگاه عالی اسلام‌آباد شکایت‌هایی را علیه سازمان مخابرات پاکستان تنظیم کردند و توضیح دادند تاخیر این مرکز برای نهایی کردن سیاست‌های استفاده از طیف باند مخابراتی آنها را با مشکل مواجه کرده است. این کمپانی‌ها گزارش دادند که به منظور جلوگیری از ادامه فعالیت آنها پس از پایان مهلت مجوزهای مخابراتی در تاریخ 25 مه، مشکلات فراوانی را پیش روی خود می‌بینند.

اپراتور «جاز» که حدود دو سال قبل اقدامات لازم برای تمدید مجوزهای مخابراتی خود را آغاز کرد با انتشار بیانیه‌ای توضیح داد که تلاش می‌کند تا مطمئن شوند که طیف‌های مخابراتی کنونی تا زمان که شرایط اصلاحی منصفانه برقرار نشود، می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

 


​​