تلفن همراه

iOS 13 از آیفون‌های قدیمی پشتیبانی نمی‌کند

iOS.jpg

 

پایگاه خبری iPhonesoft.fr به تازگی مطلبی را منتشر کرده و توضیح داده است که سیستم عامل iOS 13 اپل به گونه‌ای طراحی شده است که تعداد زیادی از مدل‌های قدیمی آیفون نمی‌توانند از آن پشتیبانی کنند. در حالی که iOS 12 اپل امکان پشتیبانی در تمام آیفون‌های مجهز به iOS 11 را فراهم می‌کرد و عملکرد آنها را از مدل «آیفون 5اس» به بعد ارتقا می‌داد، ولی نسخه جدید چنین قابلیتی ندارد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) اگر گزارشی که امروز منتشر شده است درست باشد، امسال زمان خداحافظی با طیف گسترده‌ای از آیفون‌های قدیمی فرا می‌رسد و اپل با چنین تصمیمی نارضایتی گسترده در جمع زیادی از هواداران قدیمی خود را به وجود می‌آورد.

در این گزارش ادعا شده است که iOS 13 قابلیت پشتیبانی از گوشی‌های آیفون 5اس، آیفون اس‌ای، آیفون 6، و آِفون 6 پلاس را ندارد و این محصولات دیگر به‌روزرسانی نمی‌شوند.

گوشی هوشمند آیفون 6 و آیفون 6 پلاس که نخستین بار سال 2014 میلادی معرفی شدند تا امسال به صورت مرتب تمام نسخه‌های جدید سیستم عامل موبایلی اپل را در اختیار گرفتند و اپل در گزارش‌های رسمی خود از این محصول به عنوان پرفروش‌ترین گوشی آیفون یاد کرده بود.

با این توضیحات اگر شایعات منتشر شده درست باشد، باید منتظر آن باشیم تا در گام بعدی اپل تعداد زیادی از گوشی‌های قدیمی این شرکت به‌روز نشوند و از سپتامبر پیش‌رو نسخه جدید iOS را درا ختیار نگیرند. این مسئله به آن معنی خواهد بود که گوشی هوشمند آیفون 5اس نسبت به سال تولید خود در مقایسه با آیفون 6 یک سال بیشتر به‌روزرسانی سیستم عامل را در اختیار گرفته است. کاربران گوشی هوشمند آیفون اس‌ای نیز با فاصله زمانی کوتاه پس از خرید این محصول از به‌روزرسانی‌های جدید سیستم عامل محروم شده‌اند.

 


​​