نوکیا سامسونگ را به مبارزه دعوت کرد

شرکت نوکیا هم‌اکنون به صورت رسمی زمان گام آتی خود برای عرضه نخستین گوشی هوشمند مبتنی بر ویندوز فون 8 را منتشر کرده است و این زمانی محسوب می‌شود که این شرکت می‌تواند اوضاع خود در بازار جهانی را سر و سامان دهد و تلاش‌های خود برای پشت‌سر گذاشتن بزرگترین رقیب پیش‌رو یعنی سامسونگ را آغاز کند.به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "کریس وِبِر"(Chris Weber) که پیش‌تر مدیریت شعبه نوکیا در آمریکا را برعهده داشت و هم‌اکنون مدیریت فروش و بازاریابی نوکیا را به عهده دارد، در یک پیامی که در شبکه اجتماعی توئیتر منتشر کرده، سامسونگ را به رقابت دعوت کرده است. در پیام او آمده است: «سامسونگ توجه داشته باشد، نسل آتی سری گوشی‌های Lumia به‌زودی از راه می‌رسد».


قانون نانوشته موجود میان تولیدکنندگان گوشی‌ گفت‌وگوهای منتشر شده از جانب مدیران آن‌ها است که رقابت در این عرصه را تنگ‌تر می‌کند. از این رو مطلبی که هم‌اکنون از جانب وبر منتشر شده است را نباید دست‌کم گرفت.


نوکیا برای آنکه موقعیت کنونی سامسونگ را به‌دست آورد شادمانی چندانی ندارد، زیرا سامسونگ هم اکنون جایگاه نوکیا که برای چندین سال متوالی به عنوان بزرگترین تولیدکننده تلفن‌همراه جهان نام خود را مطرح کرده بود، از آن خود کرده است. نوکیا که روزگاری حاکمیت بازار جهانی تلفن‌همراه را در دست داشت هم‌اکنون تنها 6/6 درصد از آن را از آن خود کرده است و در مقابل سهم سامسونگ حدود 5 برابر بیشتر است و به رقم 6/32 درصد می‌رسد. برای آنکه نوکیا بتواند جایگاه سامسونگ را از آن خود کند دشواری‌های فراوانی پیش‌روی خود دارد، اما این شرکت فنلاندی پیش‌بینی می‌کند که نسل جدید گوشی‌های هوشمند Lumia بتواند این فرآیند را تسهیل کند.


URL: https://www.ictna.ir/id/043965/

Code: 043965