تاثیر افزایش سرعت باند وسیع بر اقتصاد کشورهای شورای همکاری خلیج فارس

 

بنابر تحقیقات دانشگاه چالمرز سوئد، چهار برابر شدن سرعت باند وسیع در منطقه خلیج فارس، موجب افزایش ۶/۰ درصدی تولید ناخالص داخلی کشورهای شورای همکاری خلیج فارس می‌شود.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۱ اپراتورهای عربستان سعودی، قطر و امارات متحده عربی شبکه LTE خود که نسل چهارم تلفن همراه نامیده می‌‌شود را راه‌اندازی کردند.
در اوایل سال ۲۰۱۲ اپراتور عمانی Nawras به طور آزمایشی استفاده از شبکه نسل چهارم را آغاز کرده است و در بحرین نیز در سه ماه اول سال ۲۰۱۳ این شبکه راه‌اندازی می‌شود.
به گفته مدیر بخش خاورمیانه و شمال آفریقای شرکت اریکسون، از آنجایی که جهان در حال تکامل از جامعه اطلاعاتی به جامعه شبکه‌ای است، باند وسیع محرک قابل توجهی برای رشد اقتصادی کشورها تبدیل شده است و هیچ شکی وجود ندارد که در حال حاضر باند وسیع ابزاری مناسب برای ارتقای رشد اقتصادی و افزایش بهره‌وری و نوآوری است.
دولت ها و اپراتورهای مخابراتی در شورای همکاری خلیج فارس به وضوح به اهمیت باند وسیع پی برده‌اند و این موضوع از تلاش‌های دسته جمعی آنها برای دستیابی به باند وسیع سریع‌تر و افزایش نفوذ آن در منطقه نمایان است.
نفوذ مشترکان تلفن همراه در خاورمیانه ۹۶ درصد است. تا ماه مارس تعداد مشترکین تلفن همراه در خاورمیانه به رقم ۲۶۶٫۳ میلیون رسیده است. این در حالی است که ضریب نفوذ مشترکان در چین ۶۹ درصد و در آمریکای شمالی ۹۷ درصد است.


URL: https://www.ictna.ir/id/050586/

Code: 050586