اجلاس مجمع جهانی استانداردسازی مخابرات آذر ماه برگزار می‌‌شود

 

مدیر دفتر استاندارد و تائید نمونه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی از برگزاری اجلاس مجمع جهانی استانداردسازی مخابرات (WTSA-12) از سوی اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) از ۳۰ آبان تا ۹ آذر ماه در امارات متحده عربی خبر داد.
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا) از روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیوئی، غلامرضا خاکسار گفت: تعریف سیاست‌های کلی در حوزه استانداردسازی، بازنگری و بررسی روش‌های کاری شامل روند تائید استانداردها، برنامه‌های کاری، تغییر ساختار گروههای مطالعاتی، بازنگری مصوبات موجود و پیشنهاد مصوبات جدید و بهبود روشهای کاری، پذیرش روش‌های کاری و دستورالعمل‌ها برای بخش مخابراتی اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU-T) و انتخاب روسای گروه‌های مطالعاتی و کمیته مشورتی استانداردسازی مخابرات (TSAG) از جمله وظایف اجلاس مجمع جهانی استانداردسازی مخابرات (WTSA) است.
وی، درباره جایگاه و اهمیت این اجلاس افزود: تصمیمات WTSA-12 الزاماتی را در حوزه استانداردسازی برای رگولاتورها تعیین می‌کند. بر همین اساس باید به صورت تاثیرگذار در این تصمیم‌گیری‌ها مشارکت داشته باشیم تا از تصویب موضوعات مغایر با منافع ملی کشور پیشگیری شود.
خاکسار تصریح کرد: رگولاتوری با تشکیل جلسات آمادگی و دعوت از سازمان‌ها و شرکت‌های زیرمجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، سوالات و پیشنهادات طرح شده در اجلاسهای قبلی، اسناد و مدارک موجود را بررسی کرده و در پی آن است که به صورت موثر در این اجلاس حضور یابد.
مدیر دفتر استاندارد و تائید نمونه رگولاتوری عنوان کرد: پیشنهادات مربوط به تهیه مارک استاندارد اتحادیه جهانی ارتباطات (ITU) برای مقابله با مشکلات نبود تجهیزات و روش‌های یکسان تست و عدم میان کاری (Interoperability) برخی تولیدات کارخانجات مختلف از جمله موضوعاتی است که در اجلاس WTSA-12 بررسی می‌شود.


URL: https://www.ictna.ir/id/050646/

Code: 050646