تدارک AMD برای اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز 8

 

برخی از لپ تاپ و پی سی های مهجز به ویندوز 8 توانایی اجرای اپلیکیشن های اندروید را خواهند داشت. برنامه هایی که تعداد آنها بسیار بیشتر از نرم افزارهای اختصاصی ویندوز 8 است. گجت هایی که با چیپ های ویژه ساخت AMD تولید می شوند قادر خواهند بود به شکل بهینه ای اپ های اندروید را به اجرا در آورند.

به گزارش نارنجی از بی بی سی مشارکت میان AMD و شرکت تولید کننده نرم افزار Bluestacks به این ابزارهای ویندوز 8 اجازه می دهد که برنامه های موجود برای تلفن های اندرویدی را اجرا کنند. تعداد این اپلیکیشن ها به تازگی از سوی گوگل بیش از ۶۷۵هزار عدد اعلام شده است. برای مقایسه بد نیست بدانید که مایکروسافت قبلا گزارش داده بود تا به اینجا تنها چندهزار اپلیکیشن ویژه ویندوز 8 نوشته شده است.

کاربران این سری از ابزارهای الکترونیک باید از اپلیکیشن AppZone player ویژه AMD برای اجرای اپلیکیشن های اندروید بر روی کامپوترشان استفاده کنند. در واقع این اپلیکیشن مجموعه ای از کدهای نوشته شده توسط Bluestacks است که همانند لفافه ای به دور اپلیکیشن های اندرویدی می پیچد و به آنها امکان اجرا بر روی تبلت، لپ تاپ و کامپیوترهای رومیزی را می دهد.

به این منظور، AMD در کدهای هسته که برای راه اندازی پردازنده ها و کارت های گرافیک به کار می روند، تغییراتی را اعمال نموده تا اطمینان یابد اپلیکیشن های نوشته شده برای صفحات کوچک مانند موبایل، بر روی صفحات بزرگتر هم به خوبی اجرا می شوند.

این موضوع بدان معنی است که از این پس گجت های مجهز به پردازنده AMD و اپلیکیشن AppZone player می توانند اغلب اپلیکیشن های ویژه اندروید را در ویندوز 8 به اجرا درآورند. نکته جالب تر اینکه اپلیکیشن AppZone player به کاربر اجازه می دهد که داده های لازم در برنامه های نصب شده بر روی گجت های ویندوز 8 را به راحتی با اپلیکیشن های روی موبایل اندرویدی اش سینک کند. AMD در حال حاضر نزدیک به ۲۵ درصد سهم بازار کامپیوترهای رومیزی را در اختیار دارد.

همزمان با توسعه و آماده سازی ویندوز 8 که به خوبی با ابزارهای قابل حمل همچون تبلت ها کار می کند، مایکروسافت سعی کرده که اکوسیستمی از اپلیکیشن ها را برای این سیستم عامل فراهم آورد. اما برخی گزارش ها حاکی از آن هستند که تنها یک ماه مانده به زمان عرضه رسمی ویندوز 8، تعداد اپلیکیشن های آن فقط به ۲۰۰۰ عدد می رسد که از طریق ویندوز استور در دسترس خواهند بود.  


URL: https://www.ictna.ir/id/050784/

Code: 050784