کاهش ۳۲درصدی تولید گازهای گلخانه‌ای توسط اپراتورهای تلفن‌همراه تا سال 2016

 

اپراتورهای تلفن‌همراه در سراسر جهان این روزها با مشکلاتی مواجه هستند که از جمله آن‌ها می‌توان به افزایش تعداد مشترکان و به تناسب آن افزایش استفاده از اطلاعات در شبکه اشاره کرد که این روند می‌تواند ظرفیت اصلی و سرمایه آن‌ها را به دلیل هزینه‌های وارد شده کاهش دهد. اما در کنار این مسئله، مشکل اساسی که تمامی این مراکز با آن مواجه هستند تولید گازهای گلخانه‌ای(GHGs) و آسیب رساندن به محیط زیست است.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، یکی از راهکارهایی که برای حل این مشکل به شرکت‌های مشابه پیشنهاد می‌شود استفاده از منابع جدید انرژی و تغییر نحوه استفاده از انرژی در شبکه‌های مخابراتی است.

راه‌اندازی ایجاد شبکه‌های موبایلی کارآمد و پایدار هدفی است که هم‌اکنون می‌توان گفت تمامی اپراتورهای تلفن‌همراه در سراسر جهان دنبال می‌کنند. بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز Pike Research، سرمایه‌گذاری در بخش کاهش مصرف انرژی در شبکه‌های مخابراتی و کارآمدکردن میزان مصرف انرژی در زیرساخت‌های مخابراتی تا سال 2016 میلادی سالانه 194 میلیارد دلار خواهد بود.

این میزان سرمایه‌گذاری می‌تواند تا سال 2016 از حجم کلی گازهای گلخانه‌ای منتشر شده در فضا 32 درصد بکاهد و به یک روند تجاری معمول در شرکت‌های مخابراتی تبدیل شود.

منطقه آسیا پسیفیک بیشترین سهم سرمایه‌گذاری در جهت استفاده از ابزارهای مخابراتی سبز و کاهش مصرف انرژی در این بخش را خواهد داشت و تا سال 2016 بیش از 55 درصد سرمایه‌گذاری یاد شده را به تنهایی انجام خواهد داد. بر این اساس گزارش، کشورهای در حال توسعه که بیشترین رشد خدمات مخابراتی و تلفن‌همراه در آن‌ها صورت می‌گیرد نیز تلاش‌های ارزنده‌ای در این زمینه انجام خواهند داد.


URL: https://www.ictna.ir/id/050893/

Code: 050893