پردازش ابری تا سال آینده به رکن اصلی سیستم‌های صنعت فناوری تبدیل خواهند شد

منبع: همکاران سیستم

 

علاوه بر پیش‌بینی‌های فراوان در مورد رشد بازار جهانی تلفن‌ همراه در سال‌های پیش‌رو، کار‌شناسان در گزارشی جدید توضیح داده‌اند که صنعت جهانی فناوری اطلاعات طی سال ۲۰۱۳ میلادی با رشد ۹/۲ همراه خواهد بود. 
به گزارش وب سایت cloudplatforms، به گفته شرکت تحقیقاتی IDC، مراکز توسعه دهنده خدمات موبایلی و پردازش ابری در جریان انتقال سیستم‌های مختلف صنعت فناوری به نسل سوم پلتفورم‌ها به رکن اصلی در این زمینه تبدیل خواهند شد. 
مرکز IDC در گزارش اخیر خود همچنین توضیح داد در سال ۲۰۱۳ میلادی سرمایه‌گذاری در صنعت جهانی IT با رشد ۷/۵ درصدی نسبت به سال جاری میلادی به ۱/۲ تریلیون دلار خواهد رسید. در این سال دستگاه‌های هوشمند موبایلی با رشد ۲۰ درصدی به محبوب‌ترین ابزار در صنعت فناوری تبدیل می‌شوند و در مجموع رشد ۵۷ درصدی این صنعت را به وجود می‌آورند. 
طبق پیش‌بینی‌های انجام شده در سال ۲۰۱۳ میلادی صنعت جهانی نرم‌افزار و خدمات به ترتیب رشد ۶ و ۴ درصدی خواهند داشت و این در حالی است که بازار جهانی رایانه‌های شخصی و سرور‌ها نیز شرایط مثبتی را پیش‌روی خود خواهند دید. 
 «فرانک جنز» مدیر و رئیس گروه تحلیلگران مرکز IDC توضیح داد که صنعت جهانی IT مبتنی بر دستگاه‌های موبایلی، ابزارهای اجتماعی، سیستم‌های پردازش ابری و اطلاعات گسترده مبتنی بر نسل سوم پلتفورم‌ها بسیار سریع‌تر از قبل به جلو حرکت می‌کند. پیش‌بینی شده است که بین سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ میلادی این فناوری‌ها ۹۰ درصد بازار جهانی IT را از آن خود کنند.

URL: https://www.ictna.ir/id/051876/

Code: 051876