توسعه تجارت الکترونیکی روی تلفن همراه در وزارت صنعت

 

معاون توسعه فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در وزارت صنعت، معدن و تجارت اولویت خود را توسعه تجارت الکترونیکی و شاخه های آن روی موبایل قرار داده ایم.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، محمد صادق مفتح درکنگره تلفن همراه ایران افزود: جای گروه تجارت الکترونیک مبتنی بر موبایل در فضای کسب و کار کشور خالی است.
وی اظهار داشت: درحال حاضر با وجود ۷۰ میلیون مشترک تلفن همراه در کشور ضریب نفوذ تلفن همراه به ۱۳۰ درصد رسیده است.
مفتح افزود: در سال ۲۰۰۸ تنها ۲۰ درصد از اطلاعات تبادل شده متعلق به دیتا بود و سهم صوت ۸۰ درصد بود، درحالی که این میزان در سال ۲۰۱۰ برعکس شده است.
به گفته وی، براساس تحقیق ABI در سال ۲۰۱۲ روی بستر موبایل ۲٫۲ میلیارد دلار کالای فیزیکی خرید و فروش شد که یک میلیارد بیش از میزان خرید و فروش سال ۲۰۱۱ و ۵ برابر میزان خرید و فروش در سال ۲۰۰۸ است.
معاون فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه بیش از ۱۰ میلیارد دستگاه متصل به اینترنت در سال ۲۰۱۶ وجود خواهد داشت، گفت: تا انتهای سال ۲۰۱۷ بازار تجارت موبایلی جهان به ۲۴٫۴ درصد از کل درآمد تجارت الکترونیک دست می یابد.
مفتح گفت: درحال حاضر ۶۸ درصد از بازی ها روی موبایل و تبلت انجام می شود، ۶۷ درصد از حجم مراجعات به شبکه های اجتماعی از طریق تلفن همراه است، ۶۳ درصد نیز از طریق گوشی تلفن همراه خود موسیقی گوش می دهند و ۵۰ درصد از روی گوشی خود ویدئو تماشا می کنند.

URL: https://www.ictna.ir/id/053382/

Code: 053382