۶۰٫۱ میلیارد برنامه کاربردی موبایل سال ۲۰۱۲ در سراسر جهان دانلود شده است

 

براساس گزارش تحقیقاتی منتشر شده از سوی شرکت تحلیلی Berg Insight، تعداد برنامه‌های کاربردی موبایل دانلود شده در سراسر جهان طی سال ۲۰۱۲ با افزایش دو برابری نسبت به ۲۹٫۵ میلیارد در سال ۲۰۱۱ به ۶۰٫۱ میلیارد رسیده است.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، افزایش در دانلود برنامه‌های کاربردی طی سال ۲۰۱۲ بیشتر از طریق App Store اپل و Google Play و برخی از فروشگاه‌های برنامه‌های کاربردی دیگر صورت گرفته است. فروشگاه‌های برنامه‌های کاربردی آندروید را به سیستم عامل پیشتاز از نظر دانلود برنامه‌های کاربردی طی سال ۲۰۱۲ تبدیل کرده است.
براساس این گزارش، این روند رشد همچنان ادامه می‌یابد و میزان دانلودهای سالانه سال ۲۰۱۷ به ۱۰۸ میلیارد خواهد رسید. بنابر تخمین Berg Insight درآمدهای حاصل شده از برنامه‌های کاربردی شامل درآمدهای مستقیم و درآمدها از تبلیغات برنامه‌های کاربردی به ۶٫۴ میلیارد یورو در سال ۲۰۱۲ رسیده است.
طبق پیش‌بینی‌های Berg Insight درآمدهای برنامه‌های کاربردی در سال ۲۰۱۷ با نرخ رشد ترکیبی سالیانه ۱۷ درصدی به ۱۴٫۱ میلیارد یورو می‌رسد.
درحال حاضر مهمترین روند در بازار برنامه‌های کاربردی، محبوبیت برنامه‌های کاربردی با دانلود رایگان است و قابل استفاده در چند سیستم عامل است.

URL: https://www.ictna.ir/id/053538/

Code: 053538