پیشبینی کاهش قیمت لپ‌تاپ‌های مبتنی بر ویندوز 8

 

شرکت مایکروسافت که به تازگي جدیدترین نسخه سیستم عامل ویندوز خودش را به بازار عرضه کرده است، امید زیادی به موفقیت این سیستم عامل در بازار کامپیوترهای شخصی و ابزارهای دیجیتال شخصی دارد. 
 
مسوولان این شرکت معتقدند که لذت کار با ویندوز 8 در کار با لپ‌تاپ‌های لمسی مبتنی بر این سیستم عامل بیشتر هم خواهد بود. با این حال اما قیمت نسبتا بالای این لپ‌تاپ‌ها باعث شده است تا کاربران کمتر دنبال اين محصولات بروند.
این در حالی است که این روزها شایعات جدیدی در این مورد شنیده می‌شود که گویا مایکروسافت قصد دارد قیمت لیسانس ویندوز 8 را برای لپ‌تاپ‌های لمسی کاهش دهد تا با این کار شرکت‌های تولیدکننده کامپیوترهای شخصی بتواند لپ‌تاپ‌های مبتنی بر ویندوز 8 را با قیمت کمتری عرضه و وارد بازار کنند.بعضی از فعالان بازار معتقدند که این کاهش قیمت حدود ۱۰ تا ۲۰ درصد خواهد بود. از طرف دیگر لپ‌تاپ‌های مجهز صفحه لمسی حدود ۱۰ درصد فروش لپ‌تاپ‌ها را به خود اختصاص داده‌اند و پیش‌بینی شده است که کاهش قیمت آنها به رشد فروش این محصولات تا ۲۰ درصد منجر خواهد شد.
با تمام اینها اما هنوز شرکت مایکروسافت تاریخ مشخصی را برای کاهش قیمت این محصولات اعلام نکرده است و تنها قرار است این کاهش قیمت‌ها از ماه‌های آینده در بازار اعمال شوند. کارشناسان بازار انتظار دارند این اتفاق باعث کاهش قیمت تبلت‌های مبتنی بر ویندوز 8 هم بشود.
علاوه بر اینها کارشناسان و تحلیلگران بازار معتقدند از آنجایی فروش ویندوز 8 مایکروسافت تا حالا چندان خوب پیش نرفته در حال حاضر کاهش قیمت محصولات مبتنی بر این سیستم عامل برای افزایش فروش آنها ضروری است و قیمت مناسب برای لپ تاپ های لمسی ویندوز 8 حدود ۵۰۰ دلار است و این عددی است که مشتری‌ها را به سوی خرید جذب خواهد کرد. 

URL: https://www.ictna.ir/id/053863/

Code: 053863