محبوبیت پیامک نزد کاربران جهانی کاهش یافت

 

نتایج حاصل از یک مطالعه جدید نشان داده است که تعداد زیادی از کاربران سراغ ابزارهای پیام‌رسان رایگان یا کم‌هزینه رفته‌اند و آن‌ها را جایگزین سرویس پیامک کرده‌اند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی Ovum با اعلام این خبر توضیح داد که روند یاد شده باعث شده است تا از مجموع درآمدهای شرکت‌های مخابراتی سراسر جهان برای سرویس پیامک(SMS) کاسبته شود و اوپراتورها را نگران کند.
 
بررسی جدید این مرکز تحقیقاتی نشان داد 31 درصد افرادی که در این بررسی حضور داشتند اعلام کردند که از سرویس‌های ارسال پیام استفاده می‌کنند و این اتفاق باعث شده است تا کمتر سراغ سرویس پیامک بروند. کشورهایی مانند استرالیا، برزیل، چین و فرانسه بیشترین تاثیر را از روند کاهش تمایل کاربران برای ارسال پیامک دیده‌اند و این در حالی بوده است که آلمان، روسیه و آمریکا هم توضیح دادند که میزان ارسال پیامک بین مشترکان موبایلی آن‌ها افزایش یافته است.
 
"نها دهاریا"(Neha Dharia) مدیر تحلیل‌های مرکز Ovum که گزارش نهایی این تحقیق را هم نوشته است توضیح داد: «بر پایه نتایج این مطالعه ما شاهد تاثیرات اولیه استفاده از ابزارهای پیام‌رسان بر سرویس پیامک هستیم که پیش‌بینی می‌شود میزان علاقمندی کاربران برای استفاده از این قبیل ابزارها بازهم افزایش یابد. در حالی که میزان محبوبیت دستگاه‌های الکترونیکی بین کاربران افزایش زیادی یافته است، این قبیل ابزارهای پیام‌رسان هم به صورت همزمان محبوبیت بیشتری کسب کرده‌اند».
 
بررسی‌های مرکز Ovum همچنین نشان داد، 34 درصد مشترکان سرویس Skype و 51 درصد سرویس WhatsApp توضیح دادند به واسطه استفاده از این قبیل ابزارها، میزان استفاده آن‌ها از سرویس پیامک کاهش یافته است.

URL: https://www.ictna.ir/id/054601/

Code: 054601