بررسی مشخصات نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی

گردهمایی سالانه ETSI Future Mobile به منظور مشخص شدن قابلیت‌های نسل پنجم شبکه‌های موبایلی و روی کار آمدن نسخه بعدی شبکه‌های کنونی 4G برگزار شد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این کنفرانس اعلام شد که تمام قابلیت های شبکه 5G هنوز به طور کامل مشخص نشده است، اما برخی قابلیت‌ها از هم‌اکنون نهایی شده است که می‌توان آن‌ها را در جریان توسعه شبکه 5G به کار گرفت.
 
پنجمین نسل شبکه‌های موبایلی قادر به انتقال اطلاعات با سرعت بسیار بالا است که خدمات مبتنی بر آن با هزینه بسیار اندک عرضه می‌شوند. بر این اساس کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که تا پیش از سال 2020 میلادی شبکه مخابراتی 5G و خدمات وابسته به آن را نخواهیم دید.
 
با این وجود، کارشناسان از هم‌اکنون اعلام کردند که 5G می‌بایست سرعتی بیشتر از شبکه مخابراتی 4G را ارایه دهد. 
 
بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شبکه مخابراتی 5G میزان ترافیک اطلاعاتی به طور قابل ملاحظه افزایش خواهد یافت و تعداد دستگاه‌های موبایلی متصل به آن بیشتر خواهد شد. بر این اساس باید امکاناتی اندیشیده شود تا ظرفیت لازم در این زمینه فراهم گردد.
 
کمیسیون اروپا به منظور پشتیبانی از فناوری‌های مرتبط با شبکه مخابراتی 5G سرمایه‌گذاری بالغ بر 700 میلیون دلار انجام داده است. طبق گزارش‌های رسیده، این سازمان قصد دارد بین سال‌های 2014 تا 2020 میلادی در بخش تحقیق و توسعه برای فناوری یاد شده 700 میلیون دلار هزینه کند.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/059199/

Code: 059199