نسل چهارم تلفن همراه به پاکستان هم رسید

قانون‌گذاران مخابراتی و ارتباطی پاکستان که مزایده مربوط به راه‌اندازی نسل سوم خدمات ارتباطی(3G) را به تعویق انداخته بودند، سرانجام اعلام کردند که در مارس 2014 این مزایده را برگذار می‌کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مقامات قانون‌گذار مخابراتی پاکستان پس از مدت‌ها انتظار اعلام کردند که در مارس آینده همزمان با برگزاری مزایده نسل سوم خدمات مخابراتی و ارتباطی، مجوزهای لازم برای راه‌اندازی خدمات نسل چهارم(4G) را نیز به صورت همزمان برگزار می‌کنند.
لازم به ذکر است که دولت پاکستان از آگوست 2009 تا کنون بارها برای برگزاری مزایده نسل سوم خدمات مخابراتی تلاش کرده و آن را لغو کردند. اما این طور به نظر می‌رسد که این بار این اتفاق در اواسط سال 2014 به وقوع می‌پیوندد.
"سید اسماعیل شاه"( Syed Ismail Shah) مدیر مرکز تنظیم قوانین مخابراتی و ارتباطی پاکستان(PTA) اعلام کرد قانون‌گذاران با کمک گرفتن از مشاوران ارشد سعی دارند نحوه برگزاری این مزایده را به دقت بررسی کنند و شرایط لازم برای آن را برقرار نمایند.
او گفت: «مجوزها به صورت کاملا بی‌طرف اعطا می‌شوند و از طریق یک مناقصه آزاد در اختیار شرکت‌های مربوطه قرار می‌گیرند. این فرآیند فقط مربوط به خدمات 3G نمی‌شود و شرکت‌ها می‌توانند هرگونه فناوری پیشرفته‌تر شامل سرویس‌های 4G را نیز ارایه دهند».
بر اساس بودجه‌بندی‌های قبلی، برای این مزایده مبلغی بین 1.2 تا 2 میلیارد دلار برای دولت پاکستان در نظر گرفته شده بود.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/059694/

Code: 059694