پیشبینی IDC از رشد ۶ برابری ارزش بازار داده‌های بزرگ تا ۲۰۱۷

منبع: همکاران سیستم
مرکز تحقیقاتی IDC پیش‌بینی کرده است که فناوری «داده‌های بزرگ» (Big Data) و بازار خدمات وابسته به آن از هم‌اکنون تا سال ۲۰۱۷ میلادی با میانگین رشد سالانه ۲۷ درصد گسترش خواهد یافت تا ارزش این بازار در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۴. ۳۲ میلیارد دلار برسد. 
 
به گزارش وب‌سایت digitimes، این مرکز تحقیقاتی پیش‌بینی کرده است که رشد بازار ابزار‌ها و خدمات مربوط به «داده‌های بزرگ» تا سال ۲۰۱۷ میلادی ۶ برابر بیشتر از رشد کلی بازار فناوری ارتباطات و اطلاعات در گستره جهانی خواهد بود. 
 
اگرچه برای این بازار در سال‌های آتی سناریوهای مختلف مطرح شده است و درخواست بازار جهانی و دیگر متغیر‌ها می‌تواند بر آن تاثیر بگذارد، اما مرکز تحقیقاتی IDC بر پایه پیش‌بینی‌های جدید خود می‌گوید که این بازار طی ۵ سال آینده رشدی قابل ملاحظه‌ را به نمایش خواهد گذاشت. 
 
«دان وِسِت» (Dan Vesset) مدیر «مرکز تحلیل‌های تجاری و داده‌های بزرگ» در شرکت تحقیقاتی IDC گفت: «فناوری و خدمات داده‌های بزرگ با سرعت در حال گسترش است و بازار چندین میلیارد دلاری را در سراسر جهان از آن خود کرده است. پیش‌بینی می‌شود که بازار داده‌های بزرگ با سرعت فراوان گسترش یابد و سازمان‌های بزرگ و شرکت‌های نوظهور خدمات جدید خود را در اختیار کاربران بگذارند». 
 
مرکز تحقیقاتی IDC در بخش دیگری از بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده است که رشد ابزارهای شخصی در این بازار با سرعت قابل ملاحظه صورت می‌گیرد و زیرساخت‌های مبتنی بر فضای پردازش ابری در بازار داده‌های بزرگ تا سال ۲۰۱۷ میانگین رشد سالانه ۴۹ درصدی را تجربه می‌کنند. 
 
همچنین گفته شده است که راهکارهای اتوماسیون تصمیم‌گیری سازمانی مبتنی بر فناوری «داده‌های بزرگ» جایگزین دانش‌های انسان‌محور می‌شوند و بخش اعظم اطلاعات مربوط به فناوری «داده‌های بزرگ» که در مراکز داده مورد استفاده قرار می‌گیرند، از فضای پردازش ابری استخراج می‌شوند. این امر در ‌‌نهایت موجب می‌شود تا میزان درآمد بخش سیستم‌های سنتی ذخیره‌ساز اطلاعات در مراکز داده کاهش یابد.

URL: https://www.ictna.ir/id/059793/

Code: 059793