سود هواوی از ارایه خدمات 4G دو برابر می‌شود

شرکت مخابراتی هواوی پیش‌بینی کرده است که مجموع درآمدهای آن از ارایه نسل چهارم خدمات مخابراتی و ارتباطی موسوم به 4G LTE در سال 2014 میلادی رشد دو برابری را تجربه می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "دیوید وانگ"(David Wang) مدیر مرکز Wireless Network در شرکت هواوی گفت که در سال جدید میلادی درآمدهای آن از بخش یاد شده به بیش از 4 میلیارد دلار می‌رسد.
 
این شرکت بزرگ مخابراتی پیش‌بینی کرده است که تا پایان سال جاری میلادی درآمدی بالغ بر 2 میلیارد دلار از ارایه خدمات شبکه‌ای LTE در سراسر جهان به‌دست آورد.
 
شرکت چینی هواوی تا پایان ماه گذشته در مجموع 241 قرارداد در حوزه شبکه‌های مخابراتی LTE منعقد کرد و در آخرین بیانیه خود توضیح داده است که تاکنون 244 شبکه مخابراتی LTE در جهان راه‌اندازی شده است و هواوی در نیمی از آن‌ها حضور داشته است.
 
این شرکت بزرگ مخابراتی ادعا می‌کند که تاکنون 110 شبکه مخابراتی LTE  را نصب و راه‌اندازی کرده است و در مقابل شرکت اریکسون 100 شبکه مخابراتی LTE را در سراسر جهان نصب کرده است.
 
بر این اساس هواوی از نظر برنده شدن در مزایده‌های مخابراتی برای راه‌اندازی نسل چهارم شبکه‌های مخابراتی بزرگترین مرکز جهانی محسوب می‌شود. البته جزییات مالی مربوط به این قراردادهای مخابراتی هنوز اعلام نشده است.

URL: https://www.ictna.ir/id/059816/

Code: 059816