ارزان‌ترین و گران‌ترین هزینه پیامک در خاورمیانه مشخص شد

مرکز Arab Advisors Group بر اساس یک بررسی جدید اعلام کرد که در منطقه خاورمیانه سوریه کمترین میانگین هزینه مربوط به سرویس پیامک‌(SMS) را از مشترکان موبایلی خود می‌گیرد و مقابل، کشور مراکش بیشترین هزینه پیامک را از مشترکان خود دریافت می‌کند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بررسی‌های این مرکز در حوزه خدمات موبایلی در منطقه خاورمیانه نشان داد که کشورهای سوریه و عراق به‌ترتیب کمترین هزینه و کشورهای مراکش و لبنان بشیترین هزینه مربوط به سرویس پیامک را از مشترکان خود دریافت می‌کنند.
 
این مرکز بررسی‌های خود را در 19 کشور خاورمیانه در 152 اوپراتور تلفن همراه انجام داد و در پایان دریافت که سوریه کمترین هزینه مربوط به سرویس پیامک را از مشترکان تلفن همراه دریافت می‌کند.
بر اساس گزارش این مرکز، مراکش بالاترین میانگین هزینه برای سرویس پیامک را ارایه می‌دهد و پس از آن به‌ترتیب کشورهای لبنان، قطر، موریتانی، کویت، الجزیره، لیبی، اردن، مصر، امارات، سودان، عربستان سعودی، فلسطین، عمان، بحرین، یمن، تونس، عراق و سوریه قرار دارند.
 
"هیبا رابادی"(Hiba Rabadi) مدیر تحقیقات مرکز Arab Advisors Group در این خصوص گفت: «بررسی‌های ما نشان داده است که میانگین نرخ هزینه پیامک در کشورهای عربی برای سیم‌کارت‌های دایمی و پیش‌پرداختی 0.057 دلار بوده است. در مقابل میانگین هزینه هر پیامک به صورت بین‌المللی برای سیم‌کارت‌های دایمی و پیش‌پرداختی 0.162 دلار است».
 
او در ادامه توضیح داد: «میانگین هزینه هر پیامک به صورت بین‌المللی نسبت به هزینه‌ای که در خاورمیانه از صاحبان سیم‌کارت‌های دایمی گرفته می‌شود 2.848 برابر بیشتر است. همچنین باید گفت که هزینه پیامک به صورت بین‌المللی برای صاحبان سیم‌کارت‌های اعتباری نسبت به خاورمیانه 2.845 برابر بیشتر است».

URL: https://www.ictna.ir/id/059989/

Code: 059989