ساخت نخستین تلفن همراه ضدجاسوسی

سازندگان «بلک فون» مدعی هستند سرویس‌های اطلاعاتی و هکرها به هیچ عنوان نمی‌توانند به محتوای مکالماتی که با این تلفن صورت می‌گیرد، دسترسی پیدا کنند.
  
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه یک شرکت سازنده تلفن همراه اعلام کرد که به زودی نخستین تلفن هوشمند ضد جاسوسی جهان را رونمایی می کند.
 
این رویداد پس از افشاگری ادوارد اسنودن، پیمانکار سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مورد شنود رادیویی مکالمات مسئولان عالی رتبه کشورها توسط نهادهای جاسوسی این کشور دارای اهمیت است.
 
دو شرکت سایلنت سیرکل (Silent Circle) آمریکا و گیکسفون (Geeksphone) اسپانیا نخستین تلفن همراه ضد جاسوسی را به بازار عرضه می‌کنند.
 
سازندگان این تلفن همراه که «بلک فون» نام دارد مدعی هستند سرویس‌های اطلاعاتی و هکرها به هیچ عنوان نمی‌توانند به محتوی مکالماتی که با این تلفن صورت می‌گیرد، دسترسی پیدا کنند.
 
مایک جانک رییس سایلنت سیرکل در این باره گفته است: شرکت او حتی پیش از آن‌که ادوارد اسنودن مشاور سابق آژانس امنیت ملی آمریکا افشای اسناد محرمانه مربوط به جاسوسی آمریکا را فاش کند، روی این تلفن کار می‌کرد.
 
این تلفن همراه به کاربران امکان برقراری ارتباط از طریق تصویر، پیامک یا مکالمه صوتی را در شبکه‌های آی پی به شیوه رمزگذاری شده می‌دهد.
 
هم‌چنین این «بلک فون» به سیستم عامل پراویت مجهز شده است که نمونه تغییر داده شده اندروید گوگل است.
 
به گفته سازندگان، این تلفن همراه همه ویژگی‌های یک تلفن هوشمند را دارد، با این تفاوت که در صورتی که کاربر با آن وارد گوگل شود و به جستجو در اینترنت بپردازد، گوگل هویت او را تشخیص نمی‌دهد.
 
سازندگان این دستگاه امیدوار هستند میلیون‌ها دستگاه از این تلفن همراه جدید را به فروش برسانند.
 
این تلفن قرار است بیست و چهارم فوریه ٢٠١4 در کنگره جهانی موبایل در بارسلون اسپانیا رونمایی شود.

URL: https://www.ictna.ir/id/060366/

Code: 060366