عربستان فعالیت شرکت‌های IT را مختل می‌کند

طرح ملی‌سازی در عربستان سعودی به گونه‌ای دنبال می‌شود که بر اساس آن فعالیت عرضه‌کنندگان خدمات فناوری اطلاعات در این کشور برای دوره زمانی کوتاه مختل می‌گردد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی IDC در گزارش جدید خود هشدار داد که قوانین وضع شده مربوط به طرح Nitaqat به گونه‌ای است که طی آن شرکت‌های سعودی موظفند به صورت اجباری نیروهای کاری داخلی را استخدام کنند.
 
این فرآیند باعث می‌شود تا شرکت‌های عرضه کننده خدمات فناوری با کاهش نیروهای کاری متخصص مواجه شوند. لازم به ذکر است که این شرکت‌ها تاکنون فعالیت‌های خود را مبتنی بر نیروهای متخصص مهاجر دنبال می‌کردند و هم‌اکنون به اجبار باید آن‌ها را اخراج کنند.
 
مرکز IDC همچنین گزارش داد که برای پشتیبانی از این قوانین جدید تردیدهای فراوان ایجاد شده است و کارشناسان بر این باورند که کارمندان مرکز پشتیبانی که بر اساس قوانین Nitaqat عمل می‌کنند، باعث کمبود پرسنل کاری می‌شوند.
 
"حمزه نقش‌بندی" مدیر تحقیقات مرکز نرم افزار و خدمات IT در شعبه عربستان شرکت IDC گفت که در این طرح تمرکز فراوانی بر شرکت‌های عرضه کننده خدمات است تا نیروهای کاری سعودی را آموزش دهند و به کار گیرند. این فرآیند می‌تواند در آینده نزدیک اختلالات بزرگی را برای کشور عربستان به وجود آورد.

URL: https://www.ictna.ir/id/060404/

Code: 060404