اطلاع لحظه‌ای از وضعیت آلودگی تهران با موبایل

نرم‌افزار «هوای تهران» امکان اطلاع لحظه‌ای از وضعیت آلودگی هوای امروز و روزهای گذشته تهران و غلظت آلاینده‌ها در شهر را طبق اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران فراهم می‌کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، نرم‌افزار اطلاع لحظه‌ای از وضعیت آلودگی تهران یکی از اپلیکیشن‌های ایرانی است که روی APPStore قرار گرفته است.
 
این نرم‌افزار رایگان، با عنوان «هوای تهران» امکان مشاهده وضعیت آلودگی و سلامت هوای امروز و روزهای گذشته تهران، غلظت آلاینده‌ها، هشدارهای متناسب با وضعیت روز را طبق اعلام لحظه‌ای شرکت کنترل کیفیت هوای تهران فراهم می‌کند.
 
پس از ورود به نرم‌افزار، وضعیت «دریافت اطلاعات» به کاربر نشان داده می‌شود و پس از تشخیص وضعیت، کیفیت هوای امروز با عددی رنگی نشان داده می‌شود.
 
علاوه بر نمایش شاخص کیفیت هوای امروز، در این صفحه شاخص کیفیت هوای روز گذشته و میزان غلظت آلاینده‌های موجود در هوا به درصد نیز ارائه می‌شود که با اشاره روی هر آلاینده می‌توان تعریف آن را مشاهده کرد.
 
استفاده از رنگ‌ها برای اعلام شاخص میزان آلایندگی دارای علت و تعریف خاصی است. در این صفحه با فشردن علامت سوال می‌توان به مفهوم رنگ‌های استفاده شده آشنا شد.
 
همچنین در این برنامه، امکان اطلاع از وضعیت‌ روز و هفته‌های گذشته نیز امکان‌پذیر است.

URL: https://www.ictna.ir/id/060593/

Code: 060593