تماس تصویری رایتل وصل می‌شود / ارایه سیم‌کارت خانوادگی

بنا بر اظهار معاون وزیر ارتباطات تماس تصویری رایتل در آینده‌ای نه چندان دور مجددا وصل خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری ایسنا، علی‌اصغر عمیدیان در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی که درباره‌ی آخرین وضعیت تماس تصویری رایتل مطرح شده بود، اظهار کرد: براساس تازه‌ترین اطلاعات قرار بر آن است که تماس تصویری اپراتور سوم با هماهنگی‌هایی که در این زمینه صورت گرفته مجددا وصل شود.
 
او در توضیح بیشتر این مطلب اظهار کرد: پس از پیگیری‌هایی که انجام شد و با هماهنگی با مرکز ملی فضای مجازی و دبیر آن که این پیگیری‌ها از تیرماه امسال جریان داشت درنهایت بعد از ظهر روز گذشته قرار بر آن شد که تماس تصویری رایتل از سر گرفته شود.
 
معاون وزیر ارتباطات و اطلاعات هم‌چنین در این باره عنوان کرد: قرار بر آن است که به قید نظارت کامل فعلا به‌طور قطع این سیستم فعال شود و با سیم‌کارت‌هایی تحت عنوان خانوادگی و به‌طور مشخص این سرویس در اختیار مخاطبان قرار بگیرد.
 
وی هم‌چنین عنوان کرد: قرار بر آن است که امروز مدیر عامل اپراتور سوم درخواست خود را در این زمینه ارائه کند تا مشکل حل شود.
 
اما وی در پاسخ به سوال ایسنا که آیا بحث سیم‌کارت‌های خانوادگی در واقع تایید‌کننده‌ شایعاتی نیست که پیش از این اینگونه مطرح می‌کرد که قرار است که تماس تصویری رایتل تنها میان محارم برقرار شود، اظهار کرد: گروه‌های مشخصی که نام خانوادگی برروی آنها گذاشته شده در واقع گروه‌هایی هستند که قصد انجام فعالیت‌های خاص مانند فعالیت‌های آموزشی یا تجاری را دارند و به عنوان مثال می‌گویند ما برای ارتباطات تجاری تبلیغ کالاهای خود می‌خواهیم که مشتریانمان از این سرویس استفاده کنند.
 
عمیدیان در پایان صحبت‌های خود این‌گونه عنوان کرد: همین حالا به ما خبر رسید که قرار است این سرویس به‌طور کامل ارائه شود، اما لازمه‌ی ارائه آن استفاده از کد‌های خاص تایید شده است.
 
اما وزیر ارتباطات در توضیح بیشتر این مطلب اظهار کرد: در حال حاضر همه از ارتباط تصویری استفاده می‌کنند و اگرچه ممکن است رایتل از این سرویس بی‌بهره باشد، اما همه شما اپیلکیشن‌های مختلفی بر روی گوشی‌هایتان دارید و می‌توانید برای برقراری تماس تصویری از آنها استفاده کنید.
 
واعظی ادامه داد: برخی از این حرف‌ها ربطی به ما ندارد و به رقابت اپراتورها با یکدیگر باز می‌گردد.
 
وی ادامه داد: اگر رقابت اپراتور‌ها باعث رشد خدمت‌رسانی و پایین‌آمدن تعرفه‌ها باشد، ما از این رقابت استقبال می‌کنیم، اما قطعا جلوی رقابت‌های منفی خواهیم ایستاد.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در عین حال عنوان کرد: زمانی برای رایتل کمی جوسازی شد، اما اکنون هر فردی که اراده کند می‌تواند تماس تصویری برقرار کند و تنها برای رایتل بود که فضایی پیش آمده که نتواند از این سرویس استفاده کند. به همین دلیل لازم است ما سختگیری نکنیم و نگذاریم اپراتور سوم در این گرداب بماند.

URL: https://www.ictna.ir/id/060601/

Code: 060601