بلک‌بری فروش املاک خود را آغاز کرد

پس از تلاش فراوان و تغییر سیاست‌های کاری برای فرار از ورشکستگی، شرکت بلک‌بری سرانجام به صورت رسمی اعلام کرد که بخش اعظم سرمایه‌های خود را در کشور کانادا به فروش می‌رساند.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،بر اساس توافقات صورت گرفته، شرکت بلک‌بری بیش از 3 میلیون فوت مربع از فضای اداری و کارخانه‌ای و همچنین زمین‌های خالی خود را به فروش می‌رساند.
 
شرکت بلک‌بری توضیح داد که تا پایان فصل نخست سال 2015 میلادی واگذاری زمین‌ها و سرمایه‌های آن انجام خواهد شد که البته در این بیانیه توضیح داده نشده است در این اقدام چه میزان از سرمایه‌های آن فروخته می‌شود.
 
بر اساس بیانیه قبلی این شرکت کانادایی که اکتبر گذشته منتشر شده بود، ارزش زمین‌های بلک‌بری تا اول ژوئن 2013 در مجموع 119 میلیون دلار ارزش داشته است و علاوه بر آن ارزش ساختمان‌ها، اجاره املاک و دیگر مستقلات بلک‌بری نیز 1.28 میلیارد دلار محاسبه شده است. این رقم همچنین مربوط به زمین‌ها و ساختمان‌هایی می‌شود که در خارج از منطقه واترلو کانادا واقع شده‌اند.
 
"جان چِن"(John Chen) مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت بلک‌بری گفت: «فروش موفقیت‌آمیز املاک و مستقلات بلک‌بری در کشور کانادا ما را به اهدافمان نزدیک‌تر می‌کند تا بتوانیم با کارایی بیشتر به جلو حرکت کنیم».
او در ادامه توضیح داد: «همان‌طور که در بیانیه‌های قبلی اعلام شده بود، بلک‌بری همچنان به فعالیت‌های خود ادامه می‌دهد تا حضور پررنگی در کانادا داشته باشد و در همین راستا ما می‌کوشیم دفاتر مرکزی خود را در شهر واترلو حفظ کنیم».
 
این اقدام بخشی از طرح جدید بلک‌بری برای افزایش کارآمدی این شرکت محسوب می‌شود تا با تغییر تمرکز بر منابع موجود بتواند دستگاه‌های بهتری روانه بازار جهانی کند.
 

URL: https://www.ictna.ir/id/061464/

Code: 061464