انتقاد از دریافت مبالغ بی حساب و کتاب توسط همراه اول در مجلس

نماینده مردم بجنورد ،مانه وسملقان در مجلس از نبود مراقبت و رصد وضعیت نابسامان شرکت های مخابراتی و اینترنتی که مبالغ فراوانی را بی حساب و کتاب دریافت می کنند، انتقاد کرد و گفت: شرکتهای فروشنده اینترنت کم فروشی می کنند.
 
قاسم جعفری در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت،‌ گفت: متاسفانه شرکتهای فروشنده اینترنت کم فروشی می کنند و سرعت اینترنتی که عرضه می شود آن چیزی نیست که در قرارداد اعلام می کنند.
 
نماینده مردم بجنورد ،مانه  وسملقان در مجلس شورای اسلامی که هفته گذشته در این باره به وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعات تذکر کتبی داده بود، ‌گفت: بسیاری از مردم اس ام اسهای تبلیغاتی را نمی خوانند و گاهی بدون خواندن از گوشی خود پاک می کنند این درحالی است که دربرخی از اس ام اس ها از مشترکین درخواست می کنند که به طور مثال اگر پیامکی را به آن شماره ارسال نکنند بابت پیامهایی که ارسال می کند مبلغی از حسابشان کم خواهد کرد.
 
وی با بیان اینکه این اتفاق ممکن است گاهی ارزش مبالغی که کم می کنند به دلیل انبوه بودن پیامک ها به میلیاردها تومان می رسد، افزود: بسته اینترنت تلفن همراه بنده برای یک سال بود اما پس از اتمام قرارداد همچنان اینترنت بنده وصل بود و قطع نشد اما بدون اعلام به بنده با نرخ آزاد و به صورت عادی محاسبه شد که این نیز از ایراداتی است که به شرکتهای عرضه کننده اینترنت و مخابرات همراه اول وارد است.
 
عضوکمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه قراردادهای شرکتهای اینترنتی یک طرفه است، گفت: شرکتهای فروش شارژ تلفن همراه نیز از هر کارت شارژ 200 تومان کم می کنندکه این درست نیست.
 
جعفری همچنین به سامانه پاسخگویی شرکتهای اینترنتی که مشتریان را برای پاسخگویی در صفهای 20 و 30 نفره قرار می دهندانتقاد کرد.
 
نماینده مردم بجنورد ،مانه وسملقان در مجلس  از وزارت ارتباطات خواست به این موضوعات رسیدگی کند در غیر این صورت از ابزارهای نظارتی موثرتر استفاده خواهد کرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/061756/

Code: 061756