سامسونگ 120 میلیون دلار به اپل خسارت می‌دهد

دور دوم حملات قانونی اپل علیه سامسونگ در حال انجام شدن است و طی آن تولیدکننده گوشی‌های هوشمند آیفون توانسته بار دیگر رقیب کره‌ای خود را شکست دهد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دادگاه عالی آمریکا بر اساس بررسی‌های گسترده خود اعلام کرد که شرکت سامسونگ در زمینه استفاده از دو حق امتیاز اپل تخلف کرده است و بر این اساس می‌بایست 119 میلیون و 625 هزار دلار خسارت پرداخت کند.

این تخلف در جریان تولید گوشی هوشمند Galaxy S II صورت گرفته است و سامسونگ پس از گذشت این مدت طولانی هم‌اکنون مجبور است خسارت مربوط به آن را پرداخت کند.

البته باید توجه داشت این پیروزی آنقدرها هم که اپل تصور می‌کرد بزرگ نیست. زیرا شرکت اپل در شکایت خود اعلام کرد بود که سامسونگ از 5 حق امتیاز آن‌ها به صورت غیرقانونی استفاده کرده است و می‌بایست بابت این کار 2.2 میلیارد دلار خسارت بدهد.

اما دادگاه عالی آمریکا در پی بررسی‌های خود به این نتیجه رسید که این تخلف‌ها تنها برای دو حق امتیاز اپل صورت گرفته است که خسارت مربوط به آن هم 119 میلیون دلار محاسبه می‌شود.

دو حق امتیازی که سامسونگ در مورد آن‌ها تخلف انجام داده است به قابلیت دسترسی سریع به سایت‌های اینترنتی با شماره ثبتی 674 و قابلیت حرکت بخشی از صفحه‌نمایش برای قفل کردن آن با شماره ثبتی 721 مربوط می‌شود.


URL: https://www.ictna.ir/id/062198/

Code: 062198