بازار چند تریلیون دلاری در انتظار فناوری «اینترنت برای همه چیز»

منبع: همکاران سیستم
شرکت پژوهشی PwC پیش‌بینی کرده است فناوری «اینترنت برای همه چیز» (IoT) تا سال 2020 یک بازار چند تریلیون دلاری ایجاد خواهد کرد.
 
 
به گزارش وب‌سایتmidsizeinsider، شرکت PwC در مطالعه‌ای نظر ۱۵۰۰ نفر از مدیران کسب و کارها را درباره فناوری اینترنت برای همه چیز جویا شده است. در این نظرسنجی ۲۰ درصد از پاسخگویان گفته‌اند کسب و کار آن‌ها هم‌اکنون سرمایه‌گذاری‌هایی را در حوزه فناوری حسگرها انجام داده است. این رقم سال گذشته ۱۷ درصد گزارش شده بود.
 
بر اساس این گزارش، حدود ۲۵ درصد از شرکت‌هایی که PwC آن‌ها را «نقش‌آفرینان پیشرو» نامیده است در این حوزه سرمایه‌گذاری کرده‌اند. سال گذشته فقط ۱۸ درصد از نقش‌آفرینان پیشرو از سرمایه‌گذاری در این حوزه خبر داده بودند. ۵۴ درصد از شرکت‌هایی که در این دسته جای گرفته‌اند نیز گفته‌اند قصد دارند در آینده در حوزه فناوری حسگرها و اینترنت برای همه چیز سرمایه‌گذاری کنند. پژوهشگران برآورد کرده‌اند مجموع این سرمایه‌گذاری‌ها باعث خواهد شد فناوری اینترنت برای همه چیز تا سال ۲۰۲۰ یک بازار چند تریلیون دلاری را ایجاد خواهد کرد.
 
اینترنت برای همه چیز حوزه‌ای است که در آن فناوری‌هایی مثل داده‌های کلان، حسگرها و پردازش ابری در هم آمیخته‌اند. این فناوری ابزارهای مختلف از سیستم‌های رایانه‌ای گرفته تا دستگاه‌ها و کارافزارهای خانگی مجهز به حسگرها را به یکدیگر متصل می‌کند و از ترکیب آن‌ها شبکه‌ای شبیه به اینترنت به وجود می‌آورد و باعث می‌شود تا این ابزارها عملکرد خود را به شیوه‌ای خودکار و هوشمند انجام دهند

URL: https://www.ictna.ir/id/063882/

Code: 063882