سه‌شنبه نخستین گوشی با نام مایکروسافت عرضه می‌شود

پس از مدت‌ها گمانه‌زنی و شایعه‌پراکنی، شرکت مایکروسافت پس از کنار گذاشتن نام Nokia سرانجام نخستین گوشی هوشمند خود معرفی کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،جست‌وجو در شبکه اجتماعی توئیتر با کلیدواژه #MoreLumia آگهی تبلیغاتی را نشان می‌دهد که مایکروسافت به تازگی منتشر کرده است و این آگهی تایید می‌کند که 11 نوامبر یعنی سه‌شنبه هفته جاری نخستین گوشی هوشمند تولید شده تحت مدیریت مایکروسافت بدون نام Nokia وارد بازار می‌شود.

این تیزر اطلاعات دقیقی را در مورد گوشی هوشمند جدید نمی‌دهد و با این وجود گفته شده است که گوشی جدید با بدنه نارنجی نمایشگر لمسی 5 اینچی دارد و با دوربین دیجیتالی 5 مگاپیکسلی در خانواده گوشی‌های هوشمند معمولی به دست کاربران می‌رسد.

در این آگهی تبلیغاتی این گوشی هوشمند با نام Lumia RM-1090 معرفی شده است و از امکانات اصلی آن می‌توان به کیفیت qHD نمایشگر 5 اینچی و قابلیت پشتیبانی همزمان از دوسیم‌کارت اشاره کرد.

برای گوشی هوشمند جدید مایکروسافت قابلیت پشتیبانی از شبکه مخابراتی LTE در نظر گرفته نشده است و پیش‌بینی می‌شود که از این پس مایکروسافت گوشی‌های پیشرفته خود را نیز بدون نام نوکیا عرضه کند.


URL: https://www.ictna.ir/id/065309/

Code: 065309