وزیر ارتباطات: فیلترینگ هوشمند در تمام شبکه‌های اجتماعی اجرایی می‌شود

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: طرح فیلترینگ هوشمند در تمام شبکه‌های اجتماعی اجرایی می‌شود.

محمود واعظی صبح امروز در حاشیه سفر به استان ایلام در گفت‌وگو با فارس در ایلام اظهار داشت:‌ در حال حاضر طرح فیلترینگ هوشمند به صورت آزمایشی بر روی یکی از شبکه‌های اجتماعی در حال اجراست و سعی می‌شود ظرف شش ماه آتی این طرح بر روی تمام شبکه‌های اجتماعی اجرایی شود.
 
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:‌ اعتقاد دارم که تنها 15 درصد مطالب شبکه‌های اجتماعی غیراخلاقی بوده و مابقی سالم و امکان استفاده را دارد، بر این اساس با اجرای طرح هوشمند فیلترینگ زمینه انتشار مطالب غیراخلاقی فراهم نخواهد شد تا همه بتوانند از این شبکه‌ها به سهولت استفاده کنند.
 
وی با اشاره به استفاده زوار از خطوط تلفن در دو کشور ایران و عراق، ادامه داد: زوار در مجموع 26 میلیون دقیقه مکالمه در ایام منتهی به اربعین حسینی در دو کشور ایران و عراق انجام داده‌اند که امکان افزایش این میزان مکالمات از طرف ایران وجود داشت، در صورتی که طرف عراقی امکان همکاری و مساعدت بیشتری را فراهم می‌کرد.
 
واعظی تصریح کرد: با وجود حجم زوار و میزان مکالمات اعتقاد دارم کمترین مشکلات را در این حوزه داشتیم چون تیمی از مرکز و نحوه آنتن‌دهی و ... در مرز مهران نظارت جدی داشت.
 
این مقام مسئول گفت: برای سال آتی نیز برنامه‌ریزی لازم برای ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی فراهم خواهد شد و با تشکیل کمیته‌ای قطعاً مشکلات و محدودیت‌ها رفع خواهد شد.
 
 

URL: https://www.ictna.ir/id/066085/

Code: 066085