با CES 2015: عرضه باریک‌ترین هارددیسک 500 گیگابایتی جهان

شرکت Seagate که از بزرگترین سیستم‌های ذخیره‌ساز اطلاعات در جهان محسوب می‌شود و به‌تازگی وارد بازار مراکز داده شده است، آخرین محصولات خود را در نمایشگاه CES 2015 به نمایش گذاشت.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت در بزرگترین نمایشگاه محصولات الکترونیکی و دیجیتالی جهان مدل‌های جدید حافظه‌های ذخیره‌ساز اطلاعات برای دستگاه‌های همراه، رایانه‌های رومیزی، انواع گجت‌ها و ... عرضه کرد.

این شرکت همچنین از هارددیسک خارجی جدید خود با نام Seagate Seven رونمایی کرد که می‌تواند 500 گیگابایت اطلاعات را در خود ذخیره کند و تنها 9.6 میلیمتر ضخامت دارد.

این محصول باریک‌ترین هارددیسک 500 گیگابایتی جهان نامیده می‌شود که به ورودی USB 3.0 مجهز شده است و به گفته Seagate، نتیجه فعالیت 35 ساله این شرکت محسوب می‌شود.

بدنه این هارددیسک خارجی از فولاد ساخته شده است و به گفته شرکت سازنده، قرار است Seagate Seven از اواخر ماه ژانویه با قیمت 100 دلار وارد بازار جهانی شود.

این شرکت محصول دیگری در نمایشگاه CES 2015 به نمایش گذاشته است که با نام Seagate Wireless شناخته می‌شود و برای آن یک باتری قابل‌ شارژ در نظر گرفته شده است. این هارددیسک همراه که می‌تواند بیش از 200 فیلم سینمایی با کیفیت HD را در خود ذخیره کند، دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر اندروید، iOS و ویندوز سازگاری دارد و به راحتی می‌تواند اطلاعات موجود در آنها را به صورت بی‌سیم در اختیار بگیرد.


URL: https://www.ictna.ir/id/066410/

Code: 066410