با CES2015: اینتل هدف بزرگ امسالش را احترام و بهبود گوناگونی افراد قرار می‌دهد

منبع: دیجی کالا
مدیر ارشد اینتل خبر داده که از امسال تا پنج سال آینده 300 میلیون دلار برای بهبود و احترام به گوناگونی افراد هزینه خواهد کرد.
 
سال گذشته اینتل اعلام کرد که هدف بزرگ خود را حذف مواد معدنی مورد استفاده توسط گروه‌های ستیزه‌گر موسوم به Conflict Minerals از پردازنده‌ها و تأمین‌کنندگانش قرار می‌دهد و امسال این شرکت هزینه هنگفتی را بر روی هدف بزرگ کاملا متفاوت دیگری قرار خواهد داد. 
 
در میانه سخنرانی اصلی اینتل در CES 2015، رییس این کمپانی برایان کرانیچ اعلام کرد که شرکتش از امسال تا 5 سال آینده حدود 300 میلیون دلار را برای بهبود و احترام به گوناگونی‌ها (Diversity) قرار می‌دهد. هدف از این کار، بهبود شرایط برای زنان و همینطور اقلیت‌هایی است که در دنیای تکنولوژی حضور دارند.
 
رییس اینتل دلیل چنین تصمیمی را اتفاقات سال گذشته در حوزه گیم موسوم به Gamergate و اتهاماتی که در آن زمان به اینتل زده شد، عنوان کرده است. اینتل پس از آن اتفاقات و در رد اتهامات گفته بود: "اینتل عقیده دارد که مردان و زنان باید به یک شکل برخورد شوند. و احترام به گوناگونی افراد به عنوان یک اصل اساسی در استراتژی کمپانی ماست."
 
مدیر اینتل حالا می‌گوید که تا سال 2020 قصد دارد شرکتش "نمونه بارزی از گوناگونی افراد" باشد. به گفته مدیر ارشد اینتل، این اتفاق نه در سطح پایین که در سطح مدیران بالای این کمپانی نیز اتفاق می‌افتد.
 
اینتل نیز مانند بیشتر کمپانی‌های دنیای تکنولوژی بیش از نیمی از کارمندانش را افراد سفید پوست و مرد تشکیل داده است؛ اتفاقی که ظاهرا اینتل قصد دارد آن را تغییر دهد. در این شرکت تنها 2 نفر از 15 نفر مدیران ارشدش زن هستند و همچنین دو نفر از 10 نفر اعضای هیئت مدیره را زنان تشکیل داده‌اند.

URL: https://www.ictna.ir/id/066422/

Code: 066422