معاون برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات: امسال حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز می‌شود

منبع: تسنیم
معاون برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات گفت: در سال ۹۴ حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز خواهد شد که ۷ درصد درآمد دولت را تشکیل می‌دهد.
برات قنبری در همایش سیاست‌ها، برنامه‌ها و انتظارات از بخش فاوا با تاکید بر نقش ارتباطات و فناوری اطلاعات در اقتصاد گفت: در سال 94 حدود 10 هزار میلیارد تومان به خزانه واریز خواهد شد که 7 درصد درآمد دولت را تشکیل می‌دهد.
وی با ابراز خرسندی از افزایش سهم سرمایه‌گذاری در این بخش گفت: در سال 93 به طور مستقیم 5 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها انجام شد و در سال آخر برنامه پنجم توسعه که امسال است، در نظر داریم 4 هزار میلیارد تومان در این بخش سرمایه‌گذاری کنیم.
معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی وزارت ارتباطات در ارتباط با سهم بخش خصوصی در این سرمایه‌گذاری‌ها نیز گفت: بخش خصوصی به تناسب سرمایه‌گذاری دولت باید تا هشت هزار میلیارد تومان در این حوزه سرمایه‌گذاری کند.
او درباره سیاست‌های سال 94 گفت: امسال برای تکمیل زیرساخت‌ها، کاهش شکاف دیجیتالی و صیانت اجتماعی، تدوین برنامه ششم توسعه، تدوین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی، ساماندهی نظام آماری، سند توسعه پهن باند و سند رونق فضای کسب‌وکار سرمایه‌گذاری می‌کنیم.

URL: https://www.ictna.ir/id/068806/

Code: 068806