بازار فناوری‏‌های واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در انتظار درآمد ۱۵۰ میلیارد دلاری

منبع: همکاران سیستم
پژوهشگران پیش‌‏بینی کرده‌‏اند بازار فناوری واقعیت افزوده (AR) و واقعیت مجازی (VR) تا سال ۲۰۲۰ در مجموع از مرز ۱۵۰ میلیارد دلار خواهد گذشت.
مطالعه‌‏ای که توسط شرکت مشاوره‏ای دیجی-کاپیتال (Digi-capital) انجام شده است نشان می‌‏دهد بازار واقعیت افزوده تا سال ۲۰۲۰ به رقمی حدود ۱۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید. پژوهشگران در این مطالعه همچنین پیش‏‌بینی کرده‌‏اند بازار فناوری واقعیت مجازی به حدود ۳۰ میلیارد دلار برسد. بر اساس یافته‌‏های این مطالعه، رشد بازار این دو فناوری باعث ایجاد تغییرات شگرفی در فضای ابزارهای همراه خواهد شد.
واقعیت افزوده و واقعیت مجازی نام دو فناوری است که غالباً به اشتباه به جای هم به کار می‌‏روند. منظور از واقعیت افزوده، تفسیر واقعیت موجود و ارائه اطلاعات بیشتری درباره آن است. اما تجربه واقعیت مجازی مستلزم ایجاد یک فضای کاملاً مجازی و به دور از واقعیت موجود است. از این روست که گفته می‏‌شود واقعیت مجازی بیشتر برای صنعت بازی مناسب است و واقعیت افزوده بیشتر برای کسب و کارهای تجاری.
رشد بازار فناوری واقعیت افزوده درهای جدیدی را برای طراحی و عرضه اپلیکیشن‏‌های مصرفی و کسب و کار باز می‌‏کند. این فناوری‌‏ها همچنین ممکن است راه را برای تجارت الکترونیک و تجارت همراه هموار کنند. به عنوان مثال در حال حاضر راهکارهایی وجود دارد که مبتنی بر فناوری واقعیت افزوده است و به کاربران اجازه می‏‌دهد اطلاعات مربوط به خدمات مشتری کالاها و محصولات مختلف را بر روی هر نوع صفحه نمایش و نمایشگری که در اطراف وجود دارد، رویت کنند. از این نظر است که گفته می‏‌شود این فناوری حتی ممکن است کانال جدیدی برای خرید و فروش محصولات تجاری ایجاد کند.

URL: https://www.ictna.ir/id/068888/

Code: 068888