سیستم عامل تازه‌ای برای عصر اینترنت اشیا طراحی می‌شود

منبع: فارس
گوگل در حال طراحی سیستم عامل تازه‌ای موسوم به Brillo است که بر روی محصولات جدید سازگار با نسل سوم اینترنت موسوم به اینترنت اشیا نصب می‌شوند.
 
محصولات سازگار با Brillo عموما از قابلیت پردازش سخت افزاری پایینی برخوردار هستند و برای کارهایی همچون مدیریت سیستم تهویه مطبوع منازل، سیستم روشنایی و ... به کار می روند.
 
Brillo بر مبنای سیستم عامل آندروید طراحی شده و می توان آن را بر روی سیستم هایی که تنها 32 مگابایت RAM دارند نیز نصب نمود. برای نصب آندروید بر روی یک سیستم به حداقل 512 مگابایت RAM نیاز است و لذا نمی توان آن را بر روی برخی مدل های گوشی های هوشمند، ساعت های همراه و دیگر پوشیدنی های دیجیتال نصب نمود.
 
کارکرد اصلی Brillo نصب بر روی حسگرها و ابزار مشابهی است که قرار است در آینده اکثر ابزار و وسایل محیط زندگی انسان ها را هوشمند کرده و آنها را به اینترنت متصل نمایند. Brillo از قابلیت همگام سازی اطلاعات سخت افزارهای جداگانه و متصل کردن آنها به یکدیگر هم برخوردار است.
 
انتظار می رود در جریان برگزاری کنفرانس توسعه دهندگان برنامه های گوگل در هفته آینده اطلاعات بیشتری در این زمینه در دسترس علاقمندان قرار بگیرد.

URL: https://www.ictna.ir/id/070344/

Code: 070344