افزایش هزینه‏‌کرد دولت‏‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در بازار نرم‏‌افزارهای کسب و کار

منبع: همکاران سیستم
شرکت گارتنر پیش‌‏بینی کرده است دولت‏های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا امسال حدود ۱۲ میلیارد دلار در بازار محصولات آی‌تی هزینه خواهند کرد که از این میان ۱.۲ میلیارد دلار نصیب عرضه‏‌کنندگان نرم‏‌افزار خواهد شد.
شرکت گارتنر پیش‏‌بینی کرده است دولت‏‌های منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا امسال ۱۱.۹۷ میلیارد دلار در بازار محصولات و خدمات آی‌تی هزینه خواهند کرد که این رقم نشان‏‌دهنده رشد ۰.۴ درصدی این بازار است. شرکت گارتنر کل بازار محصولات و خدمات آی‌تی را به پنج بخش خدمات داخلی، نرم‏‌افزار، خدمات آی‌تی، پایگاه‏‌های داده و خدمات و ابزارهای تلکام تقسیم کرده است.
بر اساس این گزارش، پیش‌‏بینی می‏‌شود امسال دولت‏‌های خاورمیانه و شمال آفریقا ۵.۲ میلیارد دلار در بازار خدمات و ابزارهای تلکام هزینه کنند. این بخش بیشترین هزینه‏‌کرد دولت‏‌های این منطقه را به خود اختصاص خواهد داد. بخش نرم‌‏افزار نیز در این میان ۱.۲ میلیارد دلار از این هزینه‌‏کردها را به خود اختصاص خواهد داد. گارتنر بخش نرم‌‏افزار را شامل نرم‌‏افزارهای مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، برنامه‌‏ریزی منابع سازمانی (ERP)، مدیریت زنجیره تامین (SCM) و نرم‌‏افزارهای مربوط به زیرساخت‏‌ها و برنامه‌‏های کاربردی کسب و کارها می‏‌داند. انتظار می‏‌رود هزینه‌‏کردها در بخش نرم‏‌افزار امسال ۶.۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۴ باشد و به ۱.۲ میلیارد دلار برسد. رشد تقاضا برای راهکارهای مدیریت ارتباط با مشتری، مدیریت زنجیره تامین و برنامه‏ریزی منابع سازمان از جمله مهمترین عوامل افزایش هزینه‏‌کردها در بخش نرم‌‏افزار عنوان شده است.
دکتر آنوراگ گوپتا، معاون پژوهشی شرکت گارتنر در توضیح این برآوردها گفته است: گذر از مسیر یک طرفه ابتکارات مبتنی بر دولت الکترونیک به سمت مسیر دو طرفه و شهروند محور عامل افزایش هزینه‏‌کردها در این منطقه است. ما انتظار داریم در این منطقه سرمایه‌‏گذاری‏‌ها در بخش سیستم‌‏هایی که با هدف به اشتراک گذاری داده‏‌ها در واحدهای مختلف تاسیس می‌‏شوند، افزایش یابد تا ساده‏‌سازی تراکنش‌‏های دولتی برای شهروندان و سرمایه‏‌گذاری در بخش فناوری‏‌های همراه با هدف تسهیل دسترسی‏‌ها از این طریق دنبال شود.

URL: https://www.ictna.ir/id/070382/

Code: 070382