سنسور شناسایی اثر انگشت در گوشی جدید شیائومی

منبع: دنیای اقتصاد
اخیرا تصاویری در وب‏سایت چینی Weibo منتشر شده که گفته می‏شود به دستگاه Xiaomi Redmi Note 2 متعلق ‏اند. نکته جالب در مورد این تصاویر مربوط به قسمت پشت دستگاه است؛ جایی که ظاهرا قسمتی برای کار گذاشتن سنسور شناسایی اثر انگشت در آن در نظر گرفته شده است.
 
درست است که اکثر شرکت‌های سازنده گوشی‏ های هوشمند سنسور شناسایی اثر انگشت را جلو وسیله و داخل دکمه هوم تعبیه می‏کنند، این به آن معنا نیست که تعبیه چنین سنسوری در قسمت پشت وسیله موضوعی جدید و غیرمعمول است.
 
به ‏گفته منابعی که این تصاویر را در Weibo منتشر کرده ‏اند، این گوشی هوشمند بدنه‏ ای از جنس پلاستیک دارد. این موضوع در تناقض با شایعات قبلی است که از تولید Redmi Note 2 با بدنه فلزی خبر می‏دادند، البته چنین مشخصه ‏ای برای دستگاهی که قرار است محصولی میان‏رده با قیمتی به‏ صرفه باشد چندان غیرمعمول و غافلگیرکننده نیست.
 
چندی پیش در خبرها به مشخصات فنی Redmi Note 2 نیز اشاره شده بود؛ از جمله صفحه نمایش 5/ 5 اینچی با وضوح 1080p، پردازنده ۸ هسته‏ای مدیاتک MT6795، دوربین عقب ۱۳ مگاپیکسلی، دوربین جلو ۵ مگاپیکسلی و البته پشتیبانی از نسل چهارم ارتباطات شبکه‏های موبایلی.
 
سنسورهای شناسایی اثر انگشت چند وقتی است که کاربردی گسترده در حوزه گوشی‏های هوشمند پیدا کرده ‏اند و سازندگان این گجت‏ ها با مغتنم شمردن فرصت، مدل‏های تولیدی مختلف خود را به چنین قابلیتی مجهز می‏کنند. تعبیه این سنسور روی Redmi Note 2 ممکن است نقطه قوتی برای ژیائومی در برابر رقیبانش تلقی شود، زیرا همان‏طور که گفتیم، این گوشی برای بازار میان‏رده‏ای تولید می‏شود که مدل‏های مجهز به سنسور شناسایی اثر انگشت در آن حوزه چندان زیاد نیستند.

URL: https://www.ictna.ir/id/071803/

Code: 071803