کاربران فعال WhatsApp در هر ماه 900 میلیون نفر شد

سرویس پیام‌رسان اینترنتی WhatsApp که یکی از زیرمجموعه‌های فیس‌بوک محسوب می‌شود همچنان در حال افزایش محبوبیت‌های خود نزد کاربران جهانی است.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، کاربران جهانی از ابزار اینترنتی WhatsApp برای ارسال متن، عکس، تصویر و ... به صورت رایگان استفاده می‌کنند و آخرین گزارش رسمی منتشر شده نشان می‌دهد تعداد کاربران فعال این سرویس در هر ماه از 900 میلیون نفر هم فراتر رفته است.

«جان کورِن» مدیرعامل شرکت WhatsApp با انتشار مطلبی در صفحه اختصاصی خود روی شبکه اجتماعی فیس‌بوک توضیح داد که تعداد کاربران فعال ماهانه این ابزار اجتماعی از 900 میلیون نفر هم فراتر رفته است.

این اتفاق در حالی صورت می‌گیرد که یک سال قبل WhatsApp در هر ماه تنها 100 میلیون کاربر فعال داشت و آپریل امسال اعلام شد تعداد آنها به 800 میلیون نفر رسیده ‌است. فیس‌بوک توضیح داد میزان افزایش تعداد کاربران این ابزار اجتماعی ظرف 12 ماه گذشته 50 درصد بوده است.

از زمانی که فیس‌بوک WhatsApp را به قیمت 19 میلیارد دلار خرید میزان ارزش کلی و تعداد کاربران آن به میزان قابل ملاحظه افزایش یافت. این بزرگترین واگذاری در تاریخ فعالیت دره سیلیکون بود. در ابتدای سال این سرویس 700 میلیون مشترک داشت که این رقم بیشتر از 600 میلیون مشترک در آگوست 2014 محاسبه شد.

در حالی که تعداد کاربران ماهانه WhatsApp به بیش از 900 میلیون نفر رسید، فیس‌بوک به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی جهان تعداد مشترکان فعال خود در هر ماه را از 1.44 میلیارد نفر هم فراتر برده است.


URL: https://www.ictna.ir/id/073120/

Code: 073120