آیفون 7 با تراشه اینتل ساخته می‌شود

بخش اصلی گوشی‌های هوشمند را تراشه مرکزی آن تشکیل می‌دهد و گوشی‌های مدرن که به عنوان پرچمدار شرکت‌های مختلف وارد بازار می‌شوند، در این زمینه با یکدیگر رقابت می‌کنند. برای گوشی‌های آیفون نیز این مسئله صادق است و شرکت اپل می‌کوشد با تاکید هرچه بیشتر روی تراشه مرکزی، از رقبا پیشی بگیرد.

 

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، تامین تراشه مورد نیاز گوشی‌های اپل که هر سال ده‌ها میلیون دستگاه از آن وارد بازار جهانی می‌شود کار دشواری است. اپل برای حل این مشکل هم‌اکنون از دو شرکت TSMC و سامسونگ کمک می‌گیرد تا تراشه A9 خود را تولید کند.

منابع آگاه گزارش دادند که اپل برای آنکه در این زمینه با مشکل مواجه نشود یک شریک دیگر انتخاب کرده است تا این بار اینتل هم تراشه‌های مورد نیاز آن را تولید کند.

در این گزارش‌ها گفته شد که اپل قرارداد خود را با اینتل نهایی کرده است و بر اساس آن قرار شده است دستکم 1000 کارمند اینتل به صورت اختصاصی فقط روی پروژه تولید تراشه‌های اپل کار کنند تا هسته مرکزی آیفون بعدی در این شرکت تولید شود.

در برخی تئوری‌ها نحوه همکاری‌های اپل و اینتل تشریح شده است. منابع آگاه می‌گویند اپل تمایل زیادی دارد تا از مودم بی‌سیم اینتل موسوم به 7360 LTE استفاده کند. البته باید توجه داشت «برایان کرزانیچ» مدیرعامل اینتل قصد دارد سال آینده از این مودم رونمایی کند.

ولی سناریوی اصلی که می‌توان به آن اعتماد کرد این است که گوشی هوشمند آیفون 7 با دو تراشه 7360 LTE اینتل و 9X45 LTE کوالکام ساخته می‌شود و در دو مدل مجزا به دست کاربران می‌رسد.


URL: https://www.ictna.ir/id/073848/

Code: 073848