اتومبیل جدید BMW با سیستم AirTouch

منبع: digikala
اتومبیل جدید BMW با سیستم AirTouchشرکت BMW قصد دارد اتومبیل‌هایی با سیستم کنترلی لمسی AirTouch تولید کند. در این سیستم، نمایشگر به صورت یک منوی سه‌بعدی مقابل راننده و کمک راننده قرار می‌گیرد و حسگرهای تعبیه شده در فضای داخل اتومبیل، حرکت دست و انتخاب کاربر را اسکن می‌کنند.
 
ces-2016-bmw-airtouch
 
شرکت‌های اتومبیل‌سازی هر روز به فکر ابداع شیوه‌ی جدیدی هستند که تجربه‌ی رانندگی را شیرین‌تر کند و تا کم‌ترین حد ممکن حواس راننده را پرت کنند. جدیدترین ابداع BMW در این رابطه، بسیار جالب است.
 
این شرکت قبلا سیستم لمسی را در اتومبیل‌هایش به راه انداخته بود؛ ولی محدود می‌شد به کارهای ابتدایی و ساده‌ای مانند کم و زیاد کردن صدای رادیو و مانند آن.
 
اما حالا با تکنولوژی پیچیده‌تری مواجه هستیم که گام مهمی در صنعت اتومبیل‌سازی محسوب می‌شود و نحوه‌ی جدیدی از دستور دادن و کنترل اتومبیل را ارایه می‌دهد: سیستم لمس سه‌بعدی AirTouch.
 
در این طرح جدید، یک نمایشگر پانورامای مجازی در مقابل راننده و کمک راننده قرار می‌گیرد و هریک از آن‌ها می‌توانند با حرکت دست خود (چیزی شبیه حرکت ماوس در کامپیوترها) روی نمایشگر مجازی مانور بدهند، بدون این‌که هیچ تماس فیزیکی‌ای صورت بگیرد. در واقع حسگرهایی در اتاقک اتومبیل تعبیه شده‌اند که حرکات بدنی را تشخیص می‌دهند و آن‌ها را اسکن می‌کنند تا دستورات کاربر دریافت شود.
 
برای انتخاب یک گزینه هم یا راننده باید دکمه‌ای که روی فرمان اتومبیل هست را بزند یا کمک‌راننده دکمه‌ی روی دستگیره‌ی در خودش را فشار بدهد تا آن دستور اجرا شود.
 
از جمله مزیت‌هایی که این طرح  دارد، باعث می‌شود کاربر راحت‌تر و با کلیک‌های کم‌تری منوها را عوض کند و تمرکز بیش‌تری روی رانندگی‌اش داشته باشد؛ ضمن آن‌که صرفه‌جویی قابل ملاحظه‌ای هم در وقت ایجاد می‌کند.
 
احتمالااین سیستم روی اتومبیل i8 Spyder  اجرا و در نمایشگاه CES 2016 (اواسط دی ماه) رونمایی می‌شود.

URL: https://www.ictna.ir/id/075235/

Code: 075235