برنامه‌های آی‌بی‌ام برای رونق Blockchain در Cloud

منبع: همکاران سیستم
شرکت IBM سرویس جدیدی برای رونق استفاده ایمن از فناوری بلاک‌چِین (Blockchain) در فضای ابری راه‌اندازی کرده است. 
 
بلاک‌چِین یا زنجیره قالب، در واقع یک پایگاه داده غول پیکر است که به جای مستقر شدن در یک قدرت مرکزی، روی هزاران گره رایانه‌ای توزیع شده است. 
 
اگر چه این فناوری در ابتدا فقط برای تبادل ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین به وجود آمد ولی برخی امتیازات آن باعث شد Blockchain برای ارائه سرویس‌های مختلف مورد استفاده قرار گیرد. 
 
به گزارش رویترز، شرکت‌های مختلفی از این فناوری پشتیبانی می‌کنند و سال گذشته نیز که وال استریت اعلام کرد از این فناوری استفاده می‌کند، محبوبیت آن بیش از پیش افزایش یافت.
 
جری کومو (Jerry Cuomo) یکی از مدیران آی‌بی‌ام در سخنانی اظهار داشت: مشتریان به ما می‌گویند یکی از عوامل بازدارنده بر سر راه استفاده از Blockchain نگرانی در مورد مسائل امنیتی است. 
 
بنا به اعلام آی‌بی‌ام، این شرکت چالش‌های امنیتی استفاده از Blockchain را به شیوه‌های گوناگونی برطرف کرده که استفاده از استاندارد پردازش اطلاعات فدرال (Federal Information Processing Standards - FIPS) و پروتکل سطوح تضمین ارزیابی (Evaluation Assurance Levels - EAL) از آن جمله است. 
 
آی‌بی‌ام همچنین چند مرکز تحقیقاتی در نیویورک و لندن افتتاح کرده که در آنها به مشتریان کمک می‌شود شبکه‌های Blockchain خود را طراحی کنند. 
 
همچنین قرار است طی هفته‌های آینده مراکز مشابهی در توکیو، لندن و سنگاپور برپا شود که در آنها مشتری‌ها می‌توانند برای طراحی و پیاده‌سازی Blockchain کسب و کار خود، از متخصصان آی‌بی‌ام کمک بگیرند. 

URL: https://www.ictna.ir/id/077339/

Code: 077339