نبض گوشی‌های هوشمند چین در دست شیائومی

منبع: ایسنا
شیائومی 26 درصد از فروش گوشی‌های هوشمند در چین را به خود اختصاص داد.
 
در طول ماه آوریل، شیائومی در صدر فروشنده‌های گوشی‌های هوشمند در چین بود. مدیرعامل شرکت تحقیقاتی چینی Sino آماری را در اختیار مخاطبان قرار داده که آشکار می‌کند شیائومی در ماه گذشته منجر به فروش 26 درصد از گوشی‌های هوشمند در چین شده است.
 
البته این شرکت اگرچه به عنوان بزرگترین بازار جهانی برای گوشی‌های هوشمند باقی مانده است، اما در میانه کاهش فروش قرار دارد، زیرا تقریبا تمامی افراد چینی که تمایلی برای تصاحب یک گوشی هوشمند دارند، تا به حال حتما اقدام به خرید یک گوشی کرده‌اند.
 
جایگاه بعدی بازار فروش چین در دست برند آنر (honor) متعلق به شرکت هواوی است که سهمی 15.7 درصدی از فروش گوشی‌های هوشمند در چین داشته است. پس از آن نیز برند LeTV با کسب رتبه سوم، سهمی 10.5 درصدی در این بازار دارد.
 
پس از طی کردن سه ماهه دوم مالی (از ماه ژانویه تا مارس) و دوره‌ای که شاهد کاهش فروش 26 درصدی سال‌ به سال آیفون در ناحیه چین بزرگ (شامل چین، هنگ‌کنگ، ماکائو و تایوان) بودیم، اپل در ماه آوریل سهمی 8.2 درصدی از بازار را به خود اختصاص داد.
 
همچنین سامسونگ به عنوان یکی از سردمداران جهانی فروش گوشی‌های هوشمند تنها 3.2 درصد از سهم کل بازار را در دست داشت که این برند را در انتهای لیست قرار می‌دهد.
 
در این لیست و بین اپل و سامسونگ، هواوی سهمی هشت درصدی از این بازار دارد و به دنبال آن، برند میزو (Meizu) با سهمی یک درصد کمتر از هواوی در جایگاه بعدی قرار دارد.
 
پیشی گرفتن شیائومی به سایر رقبای خود درحالی است که در سه ماهه اول سال 2016، هواوی با فروش 14.1 میلیون گوشی هوشمند در صدر فروشندگان گوشی‌های هوشمند تولید چینی قرار داشت.
 
        

URL: https://www.ictna.ir/id/077759/

Code: 077759