سامسونگ موفق به توسعه یک SSD با حافظه 32 ترابایتی در درایوی 2.5 اینچی شده است

منبع: دیجیاتو
کمپانی سامسونگ در حال حاضر SSD هایی در دسترس عموم قرار داده که فضای داخلی آنها به یک ترابایت می رسد، اما کره ای ها در تلاش هستند تا گنجایش این قطعات را افزایش دهند. در واقع سامسونگ به تازگی از نسل چهارم تکنولوژی V-NAND خود رونمایی به عمل آورده که که به آن اجازه می دهد تا درایوهایی 2.5 اینچی با حافظه 32 ترابایتی تولید نمایند.
 
کمپانی مورد بحث که از همین حالا یکی از اصلی ترین مهره های بازار SSD های سازمانی به شمار می رود، مدعی شده می تواند طی 4 سال، گنجایش حافظه قطعات خود را به 100 ترابایت برساند.
 
در همین راستا سامسونگ از اولین SSD خود با حافظه 32 ترابایتی رونمایی به عمل آورده که گنجایش آن تا دو برابر از قطعه پیشین کره ای ها که آن را «بزرگترین SSD جهان» می نامیدند، بیشتر است.  SSD مورد اشاره به کمک قطعات 1 ترابایتی ساخته شده که هرکدام به 512 چیپ V-NAND در 16 لایه مختلف مجهز شده اند.
 
سامسونگ در حال حاضر انتظار دارد تولید انبوه حافظه جدیدش را از سال 2017 میلادی آغاز کند و به دنبال آن است که واحدهای قطعات موجود خود در بازار را تا سال 2020 میلادی نزدیک به سه برابر افزایش دهد. این مسئله نشان می دهد که سامسونگ کماکان به باقی ماندن در صدر بازار SSD تمایل دارد و با وجود تلاش های مضاعف کمپانی هایی نظیر Seagate، می خواهد به رقبای خود بگوید که برای کنار زدنش باید بیشتر تلاش کنند.

URL: https://www.ictna.ir/id/079068/

Code: 079068