ارزش افزوده در مادربوردهای مخصوص بازی ایسوس

در دنیای امروز، شما با خرید هر کالای دیجیتال بخشی از نیازهای خود را رفع می کنید و ممکن است برای لذت بیشتر، افزونه هایی را برای آن کالای اصلی تهیه کنید تا بتوانید بیشتر از آن کالا لذت ببرید. به طور مثال در منزل از بلندگوهای تلویزیون برای پخش صدا می کنید، اما برخی افراد برای لذت بیشتر، با پرداخت مبلغی، از یک سیستم صوتی حرفه ای چند کاناله برای پخش صدا استفاده می کنند. در دنیای سخت افزار نیز شرایط این چنین است؛ به نظر شما یک مادربورد مخصوص بازی چه امکانات اضافه ای می تواند داشته باشد؟
 
اگر یک مادربورد برای بازی خریداری می کنید، برای لذت بیشتر باید هزینه خرید چندین قطعه و نرم افزار کاربردی دیگر را نیز بپردازید. اما ایسوس در هر بخش از خط تولید خود، کالا را مجهز به ویژگی های سخت افزاری و نرم افزاری بیش از قیمت اصلی کالا می کند تا کاربر از خرید برخی از لوازم نرم افزاری و سخت افزاری جانبی برای لذت بیشتر از بازی، بی نیاز شود. در حقیقت کاربر فقط قیمت تمام شده کالا را پرداخت می کند ولی از ارزش افزوده آن، برای استفاده آسانتر استفاده می کند. برای آشنایی با برخی از این ارزش افزوده های نهادینه شده در مادربوردهای مخصوص بازی ایسوس با ما باشید:
 
ROG RAMCache
این نرم افزار مقداری از رم سیستم را (که بالاترین سرعت خواندن و نوشتن را داراست) به عنوان حافظه کش در نظر می گیرد و کاربر می تواند بازی ها و نرم افزارهایی را که بارگذاری طولانی دارند به کمک ROG RAMCache بسیار سریعتر اجرا کنند. نرم افزارهای مشابه ROG RAMCache وجود دارد و کاربر باید برای استفاده از آنها مبلغی حدود 70 دلار پرداخت کند، این در صورتی است که ایسوس ROG RAMCache را به صورت رایگان در تمام مادربوردهای مخصوص بازی خود قرار داده است!
 
KeyBOT
در مادربوردهای مخصوص بازی ایسوس، یک چیپ اختصاصی و یک بسته نرم افزاری کامل وجود دارد تا به صورت رایگان کیبورد معمولی شما را به یک کیبورد حرفه ای مخصوص بازی تبدیل می کند؛ این ویژگی همچنین امکان ذخیره سازی ماکرو ها را در کیبورد معمولی به سادگی مهیا می کند.
 
GameFirst+LANGuard+Intel Ethernet controller
ایسوس در مادربوردهای مخصوص بازی خود با استفاده از یک چیپ اختصاصی Intel Gigabit به منظور کاهش بار پردازشی اضافه بر CPU، استفاده کرده است. همچنین تمامی این سری از مادربوردها با فناوری LANGuard ایسوس تولید می شوند تا اثرات نویز و الکتریسته محیطی را بر روی سیگنال های شبکه خنثی کند. نتایج استفاده از چنین سخت افزاری، عملکرد هرچه بهتر کارت شبکه است. اما این انتهای بحث شبکه نیست!
 
ایسوس علاوه بر اینها از یک نرم افزار انحصاری با نام GameFirst برای مدیریت بسته های شبکه استفاده می کند. فناوری GameFirst با استفاده از برخی الگوریتم ها، بسته های مخصوص بازی را شناسایی کرده و برای ارسال و دریافت آنها اولویت بالاتری را قائل می شود. این امر منجر به پایین آمدن پینگ بازی و جلوگیری از وقفه در بازی های شبکه ای می گردد.
 
Secure Erase
بهترین راهکار برای بازیابی کارایی SSD های قدیمی، استفاده از نرم افزار 1Secure Erase است. این نرم افزار در بایوس مادربوردهای مخصوص بازی ایسوس وجود دارد و عملکرد آن به حدی کار آمد است که تقریباً وضعیت SSDهای قدیمی را به روز اول باز می گرداند! جالب است بدانید که این راهکار در هیچ برندی جز ایسوس دیده نمی شود!
 
تا اینجا تنها با بخشی از امکانات رایگان ماربوردهای مخصوص بازی ایسوس آشنا شدیم. باید توجه داشته باشید که کاربر، تنها قیمت اصلی مادربورد را پرداخت می کند و این ویژگی ها به صورت ارزش افزوده در مادربوردهای ایسوس وجود دارد.

URL: https://www.ictna.ir/id/079499/

Code: 079499