آخرین نکسوس های گوگل یکی از ویژگی های کاربردی موبایل های پیکسل را دریافت می کنند

منبع: دیجیاتو
موبایل های پیکسل اولین تلفن های هوشمندی هستند که گوگل خودش مدعی ساختن آنهاست و جدا از بهترین سخت افزار، تلاش کرده تا ویژگی های نرم افزاری جالبی را نیز در آنها به کار گیرد.
 
برای مثال یکی از قابلیت های نرم افزاری و جذاب پیکسل ها، یک ژست حرکتی است که کاربر می تواند با استفاده از سنسور اثر انگشت که در پشت موبایل واقع شده از آن بهره گیرد. به این صورت که اگر شخص انگشت خود را از بالا به پایین روی سنسور بکشد، می تواند صفحه نوتیفیکیشن ها را در موبایل خود فراخوانی کند.
 
پیروی تحقیقات وب سایت «اندروید پلیس»، مشخص شده که سسنور به کار رفته در پیکسل و نکسوس های سال گذشته کاملاً یکسان هستند و گوگل می تواند با یک آپدیت نرم افزاری، این ویژگی کوچک ولی بسیار کارآمد را به نکسوس 6P و 5X اضافه کند.
 
روابط عمومی گوگل هم در این رابطه به وب سایت یاد شده گفته که در حال ارزیابی این موضوع و آماده سازی آپدیت اندروید ۷.۱ برای هر دو تلفن هوشمند یاد شده است.
 
گوگل همچنین اشاره نکرده که دقیقاً در چه تاریخی به روز رسانی اندروید ۷.۱ برای آخرین موبایل های خانواده نکسوس از راه می رسد اما از لفظ «منتظر باشید» استفاده کرده است.
 
گوگل در موبایل پیکسل ویژگی های نرم افزاری زیادی را قرار داده که گفته می شود به شکل انحصاری برای همین موبایل ها توسعه یافته اند، اما به نظر می رسد ژست حرکتی مربوط به سنسور اثر انگشت یکی از آنها نباشد.

URL: https://www.ictna.ir/id/080937/

Code: 080937